Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 11.08.2020 SAAT 08:56:54
Advert
 

Büyükşehir’e yeni sistem

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın Kocaeli’yi üçe böldü ve bu üç bölgeye koordinatör atama kararı aldı. Gölcük-Karamürsel-Başiskele-Kartepe’ye Nihat Abiş, İzmit-Kandıra-Derince-Körfez Abdullah Köktürk, Gebze-Darıca-Çayırova-Dilovası’na İbrahim Pehlivan atandı
Büyükşehir’e yeni sistem
Advert

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın radikal bir karar alarak Kocaeli’yi üç bölgeye ayırdı. Bu bölgelere birer koordinatör atayan Büyükakın, hem bölgenin eksikliklerini daha iyi analiz edecek, hem de ilçe belediyelerini denetleyecek. Koordinatörler, ilçelerdeki sorunlara daha hızlı müdahale edilmesini sağlayacak, bu ilçeleri koordine edecek.

 

ABİŞ ATANDI

Büyükakın, , Gölcük-Karamürsel-Başiskele-Kartepe’yi bir bölge, Gebze-Darıca-Çayırova-Dilovası’nı bir bölge ve İzmit-Kandıra-Derince-Körfez’i de bir bölge kabul ederek radikal biz çalışmaya imza attı. Bu kapsamda Ulaşlı Belediyesi eski Başkanı, Gölcük Belediyesi eski Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Gölcük-Karamürsel-Başiskele-Kartepe bölgesine koordinatör olarak atandı. Gerek AK Parti’nin gerekse de Kocaeli’nin çok sevilen ve sayılan isimlerinden biri olan Nihat Abiş, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Reecep Tayyip Erdoğan’ın da kadim dostlarından biri. AK Partililer için “ağabey” konumunda olan Abiş’in kısa südre göreve başlaması bekleniyor.

 

KÖKTÜRK VE PEHLİVAN

İzmit-Kandıra-Derince-Körfez bölgesine de önemli bir isim atandı. Bu kritik bölgede, kapatılan belde belediyeleri arasında yer alan eski Bekirpaşa Belediye Başkanı, eğitimci Abdullah Köktürk, bölge koordinatörü olarak görev yapacak. Bir dönem Kocaeli Kent Konseyi Başkanlığı görevini de yürüten Köktürk, yerel yönetimlerde çok tecrübeli. Gebze-Darıca-Çayırova-Dilovası bölgesine ise Gebze Belediyesi eski Başkanı, 10 yıldır Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde genel sekreterlik yapan İbrahim Pehlivan atandı.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3237 TL 7.2945 TL
Euro
EURO
8.6134 TL 8.5790 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA