Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 25.01.2020 SAAT 18:21:00
Advert
 

Terörle amansız mücadele etmeliyiz

AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, iki çocuğun PKK tarafından öldürülmesiyle ilgili, “Terörle amansız mücadele etmeliyiz” dedi
Terörle amansız mücadele etmeliyiz

AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Tunceli’nin Ovacık ilçesi Bilgeç Köyü Çakılyayla mezrasında 8 yaşındaki Ayaz ile 4 yaşındaki Nupelda Güloğlu kardeşlerin, bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlerce araziye daha önceden yerleştirilen patlayıcıya basmaları sonucu ölmeleriyle ilgili bir açıklama yaptı. Katırcıoğlu şu ifadeleri kullandı: “Maalesef ki bu elim olay, geçmişi bu tip hain saldırılarla dolu PKK’nın bebek ve çocuk katili yüzünü bir kez daha gözler önüne sermiştir. Terör örgütü PKK, kurulduğu günden bu yana, gözbebeği çocuklarımızın yaşam hakkını yok sayarak canlarına kastetmekte, ailelerinden kopartıp ellerine silah vererek ölüme yollamaktan çekinmemekte, kalem ve kitap bulunması gereken ellerine taş ve bomba tutuşturarak onları birer kalkan olarak kullanmaktan geri durmamaktadır.

 

YAŞAM HAKKI

Çocukların yaşam hakkı, en önemli temel insan haklarından birisi ve hukuk devletinin de temel değerlerindendir. Kanunen ve ahlaki olarak da dünya üzerindeki tüm çocukların doğuştan sahip olduğu yaşam hakkının ellerinden alınması asla kabul edilemez. Devletimiz, çocukların zarar görmesini önlemeyi; onların temel hak ve özgürlükleri için her türlü uygun ortamı sağlamayı; sağlık, barınma ve eğitim gibi temel ihtiyaçları karşılamak üzere her çeşit çabayı göstermeyi hedeflemiştir. Alçakça kurduğu tuzakla iki çocuğumuzun yaşam hakkını elinden alan başta eli kanlı PKK terör örgütü olmak üzere, teröre destek veren tüm kişi, grup ve terör örgütlerini lanetliyorum.

 

AMANSIZ MÜCADELE

Terörle mücadelede tüm vatandaşlarımızın toplum yararını, özellikle çocukların üstün yararını gözetmesi, bu elim ve can yakan terör eylemini aynı dil ve söylemle kınaması ve gereken duruşu sergileyerek teröre karşı birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerekliliği yeniden kanıtlanmıştır. Bu açıdan bütün siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenler başta olmak üzere ülkemizdeki tüm kesimleri, bu acı kayıplar vesilesi ile teröre karşı amansız mücadelemize katılmaya davet ediyorum. Ayaz ve Nupelda Güloğlu evlatlarımıza Allah’tan Rahmet; ailesi, sevenleri ve tüm milletimize sabırlar diliyorum.”

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA