Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 24.08.2019 SAAT 13:17:16
Advert
Advert
 

'Kadın üniversitesi eşitlik ilkesine aykırıdır'

Türkiye’de açılması konu edilen Kadın Üniversiteleri hakkında açıklama yapan Cumhuriyet Kadınları Derneği İzmit Şubesi, Kadın üniversitesi açmanın anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olduğunu söyledi
'Kadın üniversitesi eşitlik ilkesine aykırıdır'

 

Arif BULUT - Ankara 8. Uluslararası öğrenciler mezuniyet töreninde konu edilen Japonya da ki kadın üniversitelerinin benzerinin Türkiye’de de açılması ön görülmesine  Cumhuriyet Kadınları Derneği İzmit Şubesi tepki gösterdi. Dernek üyeleri Başkan Gaye Dolgun öncülüğünde konuyla ilgili açıklama yaptı.  Başkan Dolgun “ Bu okullarda sadece kadınların eğitim gördüğü, onlara özel tıp, hukuk, mühendislik, edebiyat, sanat eğitim kurumları olup, sonrasında meslek yaşamları yine cinsiyet farkına göre mi olacaktır? Kadın üniversitesi açmak anayasanın eşitlik ilkesine aykırıdır” ifadelerini kullandı.

 

KAFESE KOYAR GİBİ

Basın açıklamasını okuyan Cumhuriyet Kadınları Derneği İzmit Şubesi  Başkanı Gaye Dolgun “Cumhuriyet devrimleriyle aydınlanmış Türkiye’de özgürleşmiş Türk kadınını kafese koyar gibi binalarda okutup ayrı iş yerlerinde mi çalıştıracağız? Böyle bir durum kadını olduğu gibi erkeği de aşağılayan, onlara farklı anlamlar yükleyen anlayış hayatla bağlarını kopartmaktır. Oysa ki bilimsel eğitimin Atatürk devrimleri ışığında kamusal bir anlayışla düzenleyip geliştirilmesi, gençlerin gelecek kaygısının giderilmesi, üretim atılımı ülke yararına olacaktır” ifadelerini kullandı.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7728 TL 5.7498 TL
Euro
EURO
6.3865 TL 6.3610 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA