Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.01.2020 SAAT 04:42:58
Advert
 

Bu da eğitimde kura bekleyişi

Veliler birinci sınıfa gidecek çocuklarını istedikleri öğretmene vermek için öğretmen tercih etmek isteyince Çenesuyu İlkokulu yönetimi kura çekte çareyi buldu. Veliler kura çekimi için gece saatlerinde okul bahçesinde beklemeye başladı. Okul yönetimi ise öğretmenler arasında eşitliği sağlamak ve sınıf mevcutlarını korumak için kura çekmek zorunda kaldı
Bu da eğitimde kura bekleyişi

Süriye ÇATAK TEK - Derince Çenesuyu İlkokulu’nda birinci sınıfa çocuklarını gönderecek olan veliler öğretmen tercihi için yapılacak olan kuraya için gece saatlerinden itibaren okul binasının önünde sıraya girdi. Veliler istedikleri öğretmeni tercih etmek için yapılacak olan kurayı kaçırmamak için okul kapısında gece geç saatlerden itibaren bekleme başlamaları ilginç görüntüler yarattı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okul müdürlerinin velilerin öğretmen tercihinde haksızlığa uğramaması ve sınıf mevcutlarının korunması nedeniyle kura çekimi yaptığını belirtti. Ancak kimseyi kura çekimi için gece geç saatlerde okul bahçesinde sıraya girilmesi için çağrı yapılmadığının altı çizildi.

 

 

ÇAREYİ KURADA BULDULAR

Derince Çenesuyu İlkokulu’nda bulunan 9 tane 1’inci sınıf şubesine kayıtlar başladı. Kayıtlarda öğrencilerini istedikleri öğretmene vermek için çaba gösteren veliler arasında eşitliği sağlamak için okul yönetimi kura çekimi yapmaya karar verdi. Dün sabah yapılması planlanan kura çekimi için veliler gece saatlerinden itibaren okul bahçesinde bekleme başladı. Kura çekiminde okul yönetimi velilerden öğrencilerinin çıktığı öğretmene vermelerini ve eşitliği bozmamalarını istedi.

 

 

HAKSIZLIK OLMASIN

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaşanan olayla ilgili bilgi verdi. Öğretmen seçimi ile ilgili yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmak için okul yönetiminin kura çekmekte çareyi bulduğunu belirtti. Okulda 9 birinci sınıf öğrencisi ve 9 şubenin olduğunu belirten yetkililer, “Okula kayıt yaptırmış öğrencilerin öğretmenlere eşit dağıtılması ve sınıf mevcutlarının korunması için böyle bir yönteme başvuruldu. Çünkü veliler okulda belli öğretmenlere çocuklarını okutturmak istiyor. Bu durum hem sınıf mevcutlarını bozuyor hem de öğretmenler arasındaki eşitliği bozuyor. Ayrıca velilerin tepkilerini de azaltmak için bu yönteme başvuruldu” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9530 TL 5.9293 TL
Euro
EURO
6.5585 TL 6.5324 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA