Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 26.01.2020 SAAT 21:30:18
Advert
 

İlyas Şeker'den S-400 açıklaması

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker dün gerçekleştirilen TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, "Ülke savunması için atacağımız adımlarda hiçbir ülkeden izin almayacağız" dedi
İlyas Şeker'den S-400 açıklaması

AK Parti Kocaeli Milletvekili Şeker, Gazi Meclis’inde dün düzenlenen genel kurulunda söz alarak ülke gündemimizde ve ulusal gündemde önemli yere sahip S-400’ler ile ilgili değerlendirmede bulundu. S-400’lerin alınmasının ülkemizin savunulması noktasında önemli ve ciddi bir adım olduğunu ifade eden Şeker, Genel Kurul’da hazır bulunan milletvekillerine Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözlerini hatırlattı; “Biz de herkes gibi doğal olarak savunmamıza gerektiği kadar önem vermek zorundayız. Savunma sınırı yoktur, savunma yüzeyi vardır. O yüzey, bütün vatandır" şeklinde konuştu.

 

GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ
TBMM Genel Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmanın devamında S-400’lerin doğrudan egemenlik haklarımızla ilgili olduğunu ve bundan dolayı geri adımın atılmasının mümkün olmadığını ifade eden AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, S-400 hava savunma sistemi ile ilgili olarak ‘Biz, S-400'leri alarak savaşa hazırlanmıyoruz. Barışı ve kendi milli güvenliğimizi garanti altına almaya çalışıyoruz. S-400 meselesi doğrudan egemenlik haklarımızla ilgili bir konudur ve bundan geri adım atmayacağız.’ demektedir. Ülkemizin ekonomide, özellikle de savunma sanayinde güçlü olması bir tercih değil, bir zorunluluktur. S-400’ler doğrudan egemenlik haklarımızla ilgilidir. Ülke savunması için atacağımız adımlarda hiçbir ülkeden izin almayacağız ve baskılara boyun eğmeyeceğiz’’ ifadelerini kullandı.
 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA