Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 05.12.2019 SAAT 20:21:44
Advert
 

Çocuk Üniversitesi Çocuklar Ülkesi'nde

Başiskele Çocuk Üniversitesi Yaz Okulu’na kayıtlı öğrenciler, “Kampüs Dışı Etkinlikler” kapsamında İstanbul'da bulunan “Çocuklar Ülkesi KidZania”yı ziyaret etti
Çocuk Üniversitesi Çocuklar Ülkesi'nde

Başiskele Belediyesi tarafından Kocaeli Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirilen Başiskele Çocuk Üniversitesi, yaz döneminde de bölgemizdeki öğrencilere eğitim desteği vermeye devam ediyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen yaz okulunda "Kampüs İçi Etkinlikler"de eskrim, masa tenisi, okçuluk, müzik-ritim, ebru, kaligrafi, resim, heykel ve tasarım, yaşam becerileri ve görgü kuralları, akıl oyunları ve tiyatro eğitimleri alan öğrenciler; çarşamba günleri de "Kampüs Dışı Etkinlikler" ile eğitim ve eğlence amaçlı gezilere katılıyor. 

 

KİDZANİA’YA ÇIKARTMA YAPTILAR
Geçen haftalarda İstanbul’a giden öğrenciler, Boğaz Turu yapmışlar, Miniatürk Müzesi’ni gezmişler, Tarihi Yarımada’yı gezerek tarihte kısa bir yolculuk yapmışlardı. Başiskele Çocuk Üniversitesi öğrencileri bu hafta ise, yine İstanbul’da bulunan “Çocuklar Ülkesi” adı verilen KidZania’ya çıkartma yaptılar. Başiskele Belediyesi Hizmet Binası önünde toplanan 175 öğrenci, eğitmenlerinin ve gönüllü velilerin eşliğinde kendilerini bekleyen otobüslerle saat 09.30’da İstanbul’a hareket ettiler. 

 

YAŞAYARAK ÖĞRENDİLER
Çocuklar Ülkesi KidZania’da 4 -14 yaş arasındaki çocuklar, 65 aktiviteye katılarak sanatsal, fiziksel ve sosyal becerilerini geliştiriyor, tercih ettikleri 100'den fazla mesleği bizzat kendileri icra ederek deneyimliyor ve mesleklerin kurallarını ve incelikleri hakkında bilgileri yaşayarak öğrenebiliyor. Başiskele Çocuk Üniversitesi öğrencileri, seçtikleri mesleklerle ile ilgili önce yetkililer tarafından bilgilendiriliyor, ardından meslek üniformalarını giyerek işbaşı yapıyorlar. Kimi kahraman bir itfaiyeci, kimi güvenliğimizi sağlayan polis, kimi TV-Radyo programcısı, kimi uçma hayalini gerçekleştirmek için pilot, kimi de bankacı oldu. 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Eğitim haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7678 TL 5.7447 TL
Euro
EURO
6.3949 TL 6.3694 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA