Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 05.12.2019 SAAT 20:21:20
Advert
 

Volskwagen mutlaka Türkiye’ye gelmeli

Düzenlediği basın toplantısı ile yatırım hazırlığında olan Volkswagen'in fabrika projesinin ülkemize kazandırılması gerektiğini söyleyen CHP'li vekil Tahsin Tarhan, “Gerekirse Çankaya Köşkü'nün bahçesini verme iradesini tekrar görmek istiyoruz” dedi
Volskwagen mutlaka Türkiye’ye gelmeli

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, düzenlediği basın toplantısı ile ekonomik gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yaşanan ekonomik krizin her sektörü etkilediğini vurgulayan Tarhan, otomotiv sektörünün de bu etkiden payını aldığını dile getirdi. Otomotivi ülke ekonomisinin taşıyıcı kolonu olduğuna dikkat çeken Tarhan, “Bu sektör kendi bünyesi dışında, ham madde ve yan sanayi yedek parça ürünlerinin tüketiciye ulaşması, pazarlama, bayii, servis, akaryakıt, finans ve sigorta sektörleriyle de doğrudan ilişkilidir” dedi.

YÜKSEK MALİYETLER SEKTÖRÜ ZAYIFLATIYOR
Sektördeki bir olumsuzluğun onlarca alanda etkili olduğunu kaydeden Tarhan, “Son yıllarda, düşük kapasite kullanım oranından kaynaklanan yüksek üretim maliyeti, dış pazarlarda yaşanan sorunlar, ana-yan sanayi ilişkilerinin yetersizliği ve üretim maliyetlerinin artması sektörü iyice zayıflatıyor” diye konuştu.

 

VOLKSWAGEN'İ ALMALIYIZ
Alman otomotiv firması Volkswagen'in yeni bir yatırım hazırlığında olduğunu kaydeden Tarhan, “Şirketin Türkiye’ye yatırım yapması ve fabrika açması konuşuluyor. Ford Otosan zamanında Kocaeli'ye yatırım kararı aldığında dönemin Cumhurbaşkanı yaşanan yer tartışmaları ile ilgili olarak, “Gerekirse Çankaya Köşkü'nün bahçesini veririz” diyerek sahip çıkmıştı. Aynı iradeyi şimdi de görmek istiyoruz. Volkwagen'in yatırımı mutlaka Türkiye'ye kazandırılmalı. Fakat o günlerden otomotiv sektörünün bugün geldiği nokta, maalesef içler acısıdır” açıklamasında bulundu.

 

PLAN DA İŞE YARAMAZ
Açıklamasında, kamuoyu ile paylaşılan 11. Kalkınma Planı'nın ototomiveçare olamayacağını kaydeden Tarhan, şöyle konuştu: “Araç satışları çok düştü. Eğer önlem alınmazsa tarım, tekstil, enerji, sanayi ve inşaat sektöründe olduğu gibi otomotiv sektörü de büyük bir çöküş içine girecek. En kısa sürede otomotiv sektörünün geleceği planlanarak, uygun politikaların belirlenmesi için iktidar muhalefet ayrımı yapmadan elimizi taşın altına koymalıyız. Ticaret ve Sanayi bakanlıklarını ortak, acil eylem planı hazırlamaya çağırıyorum.”

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7678 TL 5.7447 TL
Euro
EURO
6.3949 TL 6.3694 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA