Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 06.12.2019 SAAT 13:38:47
Advert
 

İzmit Belediyesi haklı bulundu

İzmit Belediyesi’ni CHP kazandıktan sonra SARBAŞ ve BEKAŞ’ta yönetim değişikliği yapılmış, bu değişiklik İl Ticaret Müdürlüğü tarafından “Meclis kararı gerekiyor” denilerek reddedilmişti. Kocaeli Ticaret Mahkemesi bugün konuyla ilgili kararını yayınladı. Mahkeme, belediyeyi haklı buldu, İl Ticaret Müdürlüğü’nün kararını bozdu
İzmit Belediyesi haklı bulundu

Boran KAYALAR-İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, geçtiğimiz ay belediyenin yan şirketlerinden biri olan SARBAŞ’ın yönetim kurulunu belirlemişti. Ancak bu yönetim İl Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından reddedilmişti. Gerekçe olarak da değişen yönetmelik sebebiyle iştirak şirketlerinin yönetim kurullarının meclis onayıyla belirlenmesi olmuştu.

 

KARAR BOZULMUŞTU
Yaşanan süreçte İzmit Belediyesi konuyu yargıya taşıdı. Ankara Büyükşehir Belediyesinde de benzer bir olay yaşanmış ve mahkeme Mansur Yavaş’ın itirazını haklı bularak başkan onayıyla belirlenen yönetimi atamıştı. Yani Ankara İl Ticaret Sivil Müdürlüğünün ret kararı bozulmuştu.

 

 

ATANDIĞI ŞEKLİYLE
Bu emsal kararla birlikte İzmit Belediyesi için de mahkeme aynı kararı verdi. İzmit Belediyesinin itirazını haklı bulan mahkeme, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından görevlendirilen SARBAŞ’ın yönetim kurulunun atandığı şekliyle göreve başlamasını hükmetti.Eğer bir değişiklik olmazsa SARBAŞ’ın yönetimi şu şekilde olacak: SARBAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini CHP eski il başkan yardımcılarından, şair ve yazar Ömer Akın yürütecek.Başkan vekili ise Mehmet Ali Paşa’nın önemli simalarından Ramazan Yıldız olacak. SARBAŞ’ın yönetim kurulu üyeleri ise Saadet Partisi il yöneticisi ve milletvekili aday adayı Paşa Ali Gümüş ile CHP’li isimler İlhan Keleş, Mehmet Kut, Nurullah Özer ve Bülent Afacan’dan oluşacak.

  

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7678 TL 5.7447 TL
Euro
EURO
6.3949 TL 6.3694 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA