Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 26.01.2020 SAAT 20:46:32
Advert
 

Hürriyet’ten Kapanönü’ ne yeni proje

İzmit’in sembol noktalarından olan Kapanönü’nün esnafı bayramdan sonra Başkan Hürriyet’le görüşecek. Çarşı için hazırlanan proje, esnaf mağdur olmasın diye gece sürdürülecek
Hürriyet’ten Kapanönü’ ne yeni proje

Boran KAYALAR-1994 yılında yapılan Kapanönü Çarşısı’na yeni düzenleme geliyor. Çarşı için yeni proje hazırlanıyor. Özellikle her yağmurda esnafı mağdur eden çatı öncelikle onarılacak. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, dün konuyu esnafla ayaküstü görüştü. Kurban bayramı sonrası detaylı olarak bütün esnaflarla konuşulacak. Çarşı için birkaç proje hazırlanırken hangi projenin yapılacağına esnaf karar verecek.

 

ESNAF İSTEMEMİŞTİ

2012 yılında İzmit Belediyesi’nin ‘Tarih Koridoru Projesi’ kapsamına alınan 25 yıllık çarşı, şimdi yeni başkanla şekillenecek. O dönem İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kapanönü Çarşı'nın yenilenmesi adına çarşı esnafı ile 6 maddeden oluşan bir karar almıştı. Ancak esnafın yüzde 70’i işleri aksayacak diye projenin yapılmasını istememişti. Böylece proje askıya alınmıştı.

 

TALİMATI VERDİM

Geçtiğimiz Temmuz ayında Büyükşehir Belediye Başkan Tahir Büyükakın’ın da Kapanönü esnafını ziyaret ederek “Kapanönü Çarşısı’nın problemlerini gidermek için geçmişine uygun ve yakışır adımlar atacağız. Kapanönü esnafımızın beklentilerine cevap vereceğiz. Özellikle çatısındaki sorunların giderilmesi için gerekli adımların atılması talimatını verdim. Teknik arkadaşlar hızlı bir şekilde inceleme ve çalışma yapacak” açıklamasında bulunmuştu.

 

‘BÜYÜKAKIN’I DA DAVET EDECEĞİM’

60 esnafın bulunduğu Kapanönü esnafını dün ziyaret eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ise projenin hazırlık aşamasında olduğunu belirterek “Bayramdan sonraki hafta Kapanönü esnafı ile görüşeceğiz. Ben Büyükşehir belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’ı da bu toplantıya davet edeceğim. Birlikte çalışmak ve karar almak vatandaşlarımız için daha iyi olacaktır. Önce çatıyı hallederiz. Etrafı renklendiririz. Ondan sonra çok yüksek maliyet çıkarsa peyderpey yaparız. Her yağmur yağdığında üzülüyorum aklıma siz geliyorsunuz. Bir an önce biz de halledelim istiyoruz” dedi.

 

2 MİLYON TL YATIRIM

Sözlerini sürdüren Başkan Hürriyet, “Tamirat yapmayı çok düşündük ama tamir edersek sıkıntı büyük. O yüzden kökten başlamamız lazım. Yılsonuna kadar bir kaç şeye el atabiliriz. Güneş geçirmeyen malzemeden yapılacak özel nitelikte bir cam yapmayı düşünüyoruz. Yerler de değiştirilecek. Dekoratif ışıklar kullanacağız. Burayı tamamen kapatmayacağız. İşler parça parça yapılacak. Gece çalışılacak, esnaf mağdur olmayacak. 3 ayda bitirmeyi planlıyoruz. 2 Milyon TL’lik bir maliyet çıkacağını düşünüyoruz. Proje örnekleri esnafa sunulacak. Ortak bir karar vereceğiz” dedi.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA