Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.01.2020 SAAT 00:07:40
Advert
 

Uzman kadro, Avrupa standartlarında kesimhane

İzmitli iş adamı Çağdaş Turpçu tarafından 2010 yılından buyana Gökçeören Köyü’nde hizmet veren Hazarbey Besi Çiftliği, kaliteli ve uygun fiyatlı kurbanlıklarını ile dikkat çekiyor
Uzman kadro, Avrupa standartlarında kesimhane

İZMİTLİ iş adamı Çağdaş Turpçu tarafından 2010 yılından beri Gökçeören Köyü’nde hizmet veren Hazarbey Besi Çiftliği kurbanlıklarını görücüye çıkardı. Avrupa standartlarında inşa edilen ve aynı anda 2 bin 500 büyükbaş hayvanı steril koşullarda büyütüp kesen Hazarbey Besi Çiftliği’nde büyükbaş hayvan canlı baskül fiyatı 21.00 TL/kg’den satışa çıkacak. Siparişiler alındıktan sonra tamamen İslami usullerde kesim yapılan çiftlikte profesyonel kasaplar görev yapıyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın koyduğu kurallar çerçevesinde ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren çiftlik, bu Kurban Bayramında da müşterilerini bekliyor. 

  

AVRUPA STANDARTLARINDA BİR KESİMHANE

Hazarbey Besi Çiftliğinin sahibi Çağdaş Turpçu, “Bu yıl besi çiftliğimizi daha da büyüttük. Bu yıl itibariyle 2 bin 500 büyük baş hayvanı besi çiftliğimizde yetiştirdik, büyüttük ve kurbana hazırladık. Bununla birlikte büyükbaş hayvanlarımızın yetiştirilmesi ve kesimi için gereken tüm teknolojik ekipman ve uzman kadroyu da bünyemizde barındırıyoruz. Dünyanın birçok kesimhanesini inceleyerek Avrupa standartlarında bir kesimhane oluşturduk” dedi.

 

 

TÜM İŞLEMİ BİREBİR İZLEYEBİLİRLER

Sözlerini sürdüren Turpçu, “Bununla birlikte fiyat konusunda da en uygun besi çiftliği olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Ayrıca müşterilerimiz isterlerse kurbanlarının kesimi süresince tüm işlemi birebir izleyebilirler. Kurban kesimi sonrası etlerini istedikleri sağlık koşulları içinde kendilerine teslim ediyoruz. Hazarbey Çiftliği’nde profesyonel kasaplar tarafından tamamen hijyenik ortamda ve İslami Usullere uygun olarak kesimlerimizi yapıyoruz” dedi.

 

 

HİSSELİ SATIŞLARIMIZLA KURBAN KESİMİ DE YAPIYORUZ

Sözlerini sürdüren Turpçu, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın koyduğu kurallar çerçevesinden hareket edilerek, müşteri memnuniyeti gözetilerek, yasal uygulamalarla ve kurbanlara eziyet vermeden kesimleri gerçekleştiriyoruz.  Hisseli satışlarımızla kurban kesimi de yapıyoruz. Herkes kurban kesebilsin anlayışıyla ilerlediğimiz için randevu sistemi ile çalışıyoruz. Hisse sahipleri, randevu verilen saatte çiftliğimize geliyor” dedi.

 

 

KURBAN HİSSESİNİ 1.500 TL. YAPTIK

“İçinde bulunduğumuz ekonomik dar boğazdan dolayı kurban kesmeye cesaret edemeyen vatandaşlarımıza kolaylık sunmaya çalışıyoruz” diyen Turpçu, “Kesilecek hayvanı görüyor ve duasını ediyor. Sonrasında kesimcilerimiz tarafından kesilen hayvan, hisse sahiplerine bölüştürülüyor. Bütün bunların hepsi yarım saatlik bir kısa zamanda yapılıyor. Bu arada şunu hemen belirtelim. Bu yıl da herkes kurban kesebilsin diye kurban hissesini 1.500 TL yaptık” ifadelerini kullandı.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9348 TL 5.9111 TL
Euro
EURO
6.5802 TL 6.5539 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA