Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 25.01.2020 SAAT 17:26:42
Advert
 

KO-MEK’e gel ‘’Pişman’’ olmazsın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, verdiği kaliteli eğitim neticesinde, “işinin eğli” insanların yetişmesine olanak sağlıyor
KO-MEK’e gel ‘’Pişman’’ olmazsın

KO-MEK sertifikası, Kocaeli’de iş bulma sürecinde en önemli referans değer olarak kabul ediliyor. Pişmaniye branşında eğitim alan KO-MEK kursiyerleri de ellerindeki sertifika sayesinde, kentin pişmaniye firmaları tarafından eleman alımı sırasında öncelikli olarak belirleniyor. Kurs bunun yanı sıra emekli olan insanların adeta en büyük hobisi haline geldi. Emekli olduktan sonra evde oturmak yerine bu kursa gelen vatandaşlar, “sıkıntı” kelimesini kendi sözlüklerinden çıkartmanın mutluluğunu yaşıyor.

 

BİLGEŞEHİR KOCAELİ MARKASI

Bilindiği gibi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Bilge Şehir Kocaeli değerleri içinde yer alan Pişmaniyeye büyük önem veriyor.  Büyükşehir, binlerce yıllık geçmişe sahip olan bu değerin, gelecek nesillere aktarılması için KO-MEK aracılığıyla önemli atılımlar yaptı. Bünyesinde Pişmaniye Yapımı Kursu açan KO-MEK’e vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İki yıldır devam eden kurslardan çok sayıda vatandaş yararlanarak pişmaniye yapımını öğrendi.

 

HEM KÜLTÜRÜNE SAHİP ÇIK HEM İŞ BUL

Kursa katılan gençler bu sayede iş bulma konusunda önemli bir altlık hazırlamış oldu.Son dönemde, Kocaeli’ndeki birçok pişmaniye firması eleman alımı sırasında KO-MEK sertifikasını görmek istiyor. KO-MEK’te pişmaniye yapmayı öğrenmiş olan bir kursiyer rahatlıkla bu firmalarda iş buluyor. Bunun yanı sıra kentin en kıymetli kültürel değerlerinden biri olan pişmaniye, gençler aracılığıyla gelecek nesillere taşınıyor.

 

KO-MEK İMDADIMIZA YETİŞTİ

KO-MEK’in, emeklilik döneminde hayatlarına anlam kattığını söyleyen Yasemin Başer, “Eşim de ben de emekliyiz. Evde boşa zaman geçirmek yerine KO-MEK kurslarına katılıyoruz. Uzun zamandan beri de kentimizin simgesi olan pişmaniye yapımını öğrenmek istiyorduk. Haftada iki gün bu kursa geliyoruz. Hem kültürel bir değerimizin yapımını öğreniyoruz hem de büyük bir ailenin içinde olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. KO-MEK emeklilik hayatımızda imdadımıza yetişti” dedi.

 

İŞSİZİM DEME KO-MEK’E GEL

Yasemin hanım, gençlere seslenerek, “Bizler emekliliğimizi bu kursta son derece güzel geçiriyoruz. Ancak ben bu kursa gençlerin gelmesini istiyorum. Bu kurs gençler için iyi bir iş imkanı sağlıyor. Gençler ‘işsizim, iş yok” demesin. Devletimiz kredi imkanları sağlıyor. Bunu değerlendirsinler, çünkü bu kurs gençler için önemli bir fırsat” şeklinde konuştu.

 

NELER ÖĞRETİLİYOR?

KO-MEK, Pişmaniye Yapımı Kursu’nda vatandaşlara öncelikli olarak Pişmaniyenin tarihçesi öğretiliyor. Ayrıca pişmaniyede kullanılan ham madde, teçhizat ve pişmaniye çeşitleri konularında bilgi aktarılıyor. Uygulamalı eğitimde ise, pişmaniye hamurunun hazırlanması, yoğrulması ve pişmaniye yapımı anlatılıyor. Haftada iki gün verilen ve 90 saat olarak belirlenen eğitimin sonunda kursiyerlere KO-MEK Sertifikası veriliyor.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA