Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.01.2020 SAAT 04:44:37
Advert
 

"Tahir Bey, Kocaeli için şanstır"

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile makamında bir araya gelen ÖNDER Genel Başkanı Kanber Çal, "Tahir Bey'in bir eğitimci olması ilimiz ve bu şehrin gençleri için şanstır" dedi
"Tahir Bey, Kocaeli için şanstır"

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, seçilerek göreve başlayan ÖNDER Genel Başkanı Kanber Çal ve beraberindeki heyeti makamında konuk etti. Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Sebahattin Yamak’ın da yer aldığı ziyarette, Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tahir Büyükakın’ı tebrik eden Çal, kendisinin bir eğitimci olmasının Kocaeli için bir şans olduğunu dile getirdi.

 

İSLAM TOPLUMLARI İÇİN İYİ BİR MODEL
1950 yılında açılan imam hatip okulları ve 1958 yılında kurulan ÖNDER çatısı altında yetişen birçok mezunlarının ülkeye ve ümmet coğrafyasına hizmet ettiğini belirten Genel Başkan Kanber Çal, “İmam hatip modelinin İslam coğrafyasının içinde bulunduğu fikri, zihni kargaşa ve kaostan kurtulma reçetelerinden biridir. Sadece İslam coğrafyası için değil Avrupa ve diğer coğrafyalardaki İslam toplumları için de iyi bir modeldir” açıklamasını yaptı.

 

EĞİTİM SİSTEMİ GELİŞTİRİLMELİ
İmam hatip okullarının Türkiye'nin dışında 25 ülkede daha hizmet verdiğini söyleyen Çal, “Başta eğitim sistemi olmak üzere din eğitimi ve imam hatip okulları meselelerini, günlük kısır siyasi çekişmelere kurban etmeden, daha fazla fayda sağlayacak olan eğitim düzleminde konuşup geliştirmek gerekiyor. ÖNDER ve paydaşları olan mezun derneklerimiz tüm imkanları ile toplumumuza katkı sunmanın gayreti içindeler” diye konuştu.

 

GENÇLERE YÖNELİK ÇALIŞMALAR SÜRECEK
Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime her daim destek verdiğini sözlerine ekleyen Başkan Tahir Büyükakın ise, “Ülkemiz gençlerimizin enerjisiyle geleceğe taşınacak. Gençlerin dünyadaki bilim, kültür, sanat gibi her alandaki gelişmeleri iyi takip etmeliler. Bunun için çocuklarımıza ve gençlerimizin gelişimine sunduğumuz her katkı ve destek aslında ülkemizin geleceğine dönük yapılan bir yatırımdır” diye konuştu. Görüşme karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9530 TL 5.9293 TL
Euro
EURO
6.5585 TL 6.5324 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA