Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 21.01.2020 SAAT 12:11:59
Advert
 

İlk kurbanlıklar 27 Temmuz'da geliyor

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in satıcılarına büyük kolaylıklar sağladığı hayvan pazarına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Satış yerlerinin büyük çoğunluğunun satıldığı pazara ilk kurbanlıklar 27 Temmuz’da geliyor
İlk kurbanlıklar 27 Temmuz'da geliyor

Kurban satıcılarıyla ve alıcılarını buluşturacak olan hayvan pazarındaki ön kayıt işlemleri sürüyor. Satıcıların yoğun ilgi gösterdiği hayvan pazarı ilk kurbanlıklarını bekliyor. Modern Hayvan Pazarı’ndaki kurbanlık hayvan satış yerlerinin büyük bir bölümü ile ilgili tahsis işlemlerini gerçekleştirdiğini ifade eden İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, az sayıdaki kurbanlık hayvan satış yeri için tahsis işlemlerinin sürdüğünü belirterek, pazarda kurbanlık satışı yapacak olan vatandaşların en kısa zamanda Zabıta Müdürlüğü’ne gelmeleri gerektiğine vurgu yaptılar.

 

FİYATLARI DÜŞÜRDÜ

Kurbanlıkların hayvan pazarına geliş tarihiyle ile ilgili bilgide veren yetkililer 2019 yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğe istinaden, kurbanlıkların 27 Temmuz Cumartesi gününden itibaren Modern Hayvan Pazarı’nda satışa sunulacağını söylediler. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in talimatlarıyla fiyatları düşürülen satış yerleri küçükbaş hayvan satış yeri 4 bin 500 liradan, büyükbaş hayvanlar içinde yerin büyüklüğüne göre 5 bin-6 bin lira arasında değişen ücretler üzerinden kiralanıyor.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9174 TL 5.8938 TL
Euro
EURO
6.5628 TL 6.5366 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA