Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 21.01.2020 SAAT 11:24:23
Advert
 

'Konuyu herkes bilmeli'

Hedefteki adam Emre Kahraman, sadece Demokrat’a konuştu. Bedelli askerlik yaptığı için AK Partili gençlerin “Reis izin ver Afrin’e gidelim” sloganı hatırlatılan Kahraman, “Seferberlik olsun Afrin’e giderim. Fakat ben 700 bin kişinin faydalandığı bir haktan faydalandım” dedi
'Konuyu herkes bilmeli'

Mevlüt SOYSAL-AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman’ın bedelli askerlik yapması ve üniformalı bir askerlik fotoğrafını paylaşarak, “Vatani görevimizi hayırlısıyla tamamladık. Güzel vatanımızı ve kadim milletimizi savunmak üzere silah altında olan genç kardeşlerimize Rabbimden kolaylıklar diliyorum” dedi. Bu paylaşımın ardından adeta yer yerinden oynadı. Çünkü Emre Kahraman geçen yıl yapılan AK Parti İl Gençlik Kolları kongresinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ithafen “Reis bizi Afrin’e götür” sloganları atılmıştı. Vatandaşlar Kahraman’a bu sloganları hatırlatarak, “Afrin’e gidecekti bedelli yaptı” yorumlarını yaptı. Hem mahalli hem de yaygın medyanın bu konuyu gündeme getirmesiyle birlikte ise olayı Türkiye’de duymayan kalmadı. Özellikle muhalefet, sosyal medyadan Kahraman’ı yerden yere vurdu.

 

KONUYU HERKES BİLMELİ

Kahraman, bu konuyla ilgili konuşmama kararı alsa da, Demokrat’ın sorularını yanıtladı. “Tezkere fotoğrafımla ilgili benimle ilgili yapılan yorumların tamamı politik ve amaç AK Parti’ye zarar vermek. Ne diyorlar, ‘Afrin’e gidecekti. Bedelli askerlik yaptı.’ Öncelikle bu Afrin meselesini herkesin bilmesi gerekiyor” diyen Kahraman, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

 

MESAJ VERDİK

“Geçtiğimiz yıl benim il gençlik kolları kongresinin olduğu dönem, Türkiye Afrin’e girmişti. Partili gençler de askeri üniforma giydi ve hem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hem de Türkiye’ye bir mesaj verdi. Neydi bu mesaj, ‘Bir seferberlik halinde Afrin’e biz de geliriz.’ Hatırlanırsa o dönem birçok vatandaşımız Türk Silahlı Kuvvetleri’ne başvuruda bulunuyor ve o dönem bir kara savaşının da çıkabileceği ifade ediliyordu. Bizler de AK Partili gençler olarak güçlü bir mesaj verdik. Afrin sloganını ise benim çıkardığım ifade edilmiş. Ben o sırada protokolde oturuyordum. Sloganlar, Cumhurbaşkanımızın Afrin’le alakalı konuşmasının ardından atıldı.

 

UZUN DÖNEMLER AFRİN’E GİTMİYOR

Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum. Uzun ve kısa dönem askerlik yapanlara çok saygı duyuyorum. Onlar çok önemli bir görevi ifa ediyorlar. Onlarla kendimi tabii ki kıyaslamam. Fakat bu askerlerimiz Afrin’e gitmiyor ki… Kendi topraklarında askerlik yapıyorlar. Dolayısıyla ben uzun dönem askerlik yapsaydım zaten Afrin’e gitmeyecektim.

 

SADECE BEN DEĞİL, 700 BİN KİŞİ

Devletimiz, meclisimiz bedelli askerlik yasası çıkardı ve 700 bin kişi bu haktan yararlandı. Ben de o 700 bin gençten biriyim. Fakat kendimi asla uzun ya da kısa dönem yapanlarla kıyaslamadım. Onların kıymetini yok saymadım. Onların bu konuda bizden daha çok saygıyı hak ettiklerini de biliyorum. Fakat ben, gerek işim gerekse de yaşım nedeniyle bedelli askerlik yaptım. Belki iki üniversite ve ardından yüksek lisans yapışım, bu sürede de yaşımın geçmesi böyle bir karar almama sebebiyet verdi.

 

GURUR DUYUYORUM

Tekrar ediyorum; ben bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Herhangi bir seferberlik durumunda Afrin’e de başka yere de giderim. 21 gün temel askerlik eğitimi aldım. O şerefeli formayı 21 gün de olsa giydim. Evet, kim ne derse desin gururluyum. Bu üniformayı giymek onurdur.”

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9174 TL 5.8938 TL
Euro
EURO
6.5628 TL 6.5366 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA