Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 23.01.2020 SAAT 23:22:14
Advert
 

Mahkum yakınları isyan etti

Af isteyen mahkum yakınları, yargısal düzenlemelerin yasalaşmasını ve başta MHP olmak üzere diğer siyasi partilerin de desteğiyle ceza indiriminin kanunlaşmasını istedi
Mahkum yakınları isyan etti

Boran KAYALAR-Mahkum yakınları, yargı reformu içeriği ve MHP’nin şartlı ceza indirimi ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.  Mahkum yakınları, Sabri Yalım Parkı’nda gerçekleştirilen açıklamada yargısal düzenlemelerin yasalaşmasını ve başta MHP olmak üzere diğer siyasi partilerin de desteğiyle ceza indiriminin kanunlaşmasını istedi. Saygı duruşu ve İstikal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açıklamada mahkum yakınları adına Deniz Aytan söz aldı.

 

EN ÖNEMLİ SORUN ADALETTİR

Mahkum yakınları adına basın açıklamasını Deniz Aytan, “FETÖ terör örgütüne mensup hâkim, savcı, polis ve diğer adli ve yargı personellerin hukuksuz işlemleri nedeniyle birçok mağduriyet yaşanmıştır. Hapishaneler dolmuş taşmış, sicil alan vatandaş sayısı büyük çoğunluğa ulaşmıştır. TCK’nın her maddesinde mağdur yaratmıştır. Toplumun en önemli sorunu adalet olmuştur. Yurttaşların haklarını korumayan yargı adaletsizliğin sembolü haline gelmiştir" dedi.

 

SÖZLERİNİ TUTSUNLAR

Aytan, “MHP’nin 1 yıl öncesinde dillendirdiği ve 24 Eylül’de TBMM başkanlığına sunduğu 19 Mayıs 2018 tarihine kadarki suçlara ilişkin 5 yıl şartlı indirim öngören kanun kamuoyunda büyük beklenti oluşturmuştur. Halen mecliste yasalaşmamıştır. Yargı paketiyle birlikte kamuoyuna ve mahkûmlara verilen bu sözde tutulmalıdır. Yargılama, ceza indirimi, tutukluluk, infaz, denetimli serbestlik gibi konuların uzun süreye yayılması mahkum ve mahkum yakınlarını umut girdabında bırakarak işkenceye dönüşmüştür” dedi.

 

KANUNLAŞMASINI İSTİYORUZ

İçeride ciddi hastalıkları bulunanların, bebeklerin, öğrencilerin, düşünce suçlularının ve kader mahkûmlarının sayısı düzenlemelerin elzemine işarettir diyen Aytan, “Herkes hata yapabilir. Yaptıkları hatalara karşı siyasiler toplumdan af dilemiştir. Kader mahkumlarının seslerine de kulak verin. Kader mahkumları ile ilgili yargısal düzenlemelerin yasalaşmasını ve başta MHP olmak üzere diğer partilerin de destek vereceklerini açıkladığı ceza indiriminin kanunlaşmasını istemekteyiz” diye konuştu.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9348 TL 5.9111 TL
Euro
EURO
6.5802 TL 6.5539 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA