Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 27.01.2020 SAAT 15:17:57
Advert
 

Sendikalar sözlerin tutulmasını istiyor

Kocaeli’de 13 belediyede örgütlü olan Hizmet-İş, Genel-İş ve Belediye-İş Sendikaları belediye başkanlarının işçiye verdiği sözü tutmasını aksi halde işçinin talebi doğrultusunda eylemlerin başlayacağı sinyalini veriyor
Sendikalar sözlerin tutulmasını istiyor

31 Mart Yerel Seçimlerinde seçim vaadi olarak belediye başkan adayları tarafından KHK ile belediye şirketlerine geçen işçilere verilen 650 lira zammın sadece 3 belediyede hayata geçmesi ve diğer belediyelerde beklemede olmasına sendikalar da tepkili. Sendika başkanları belediye başkanlarının işçiye verdiği sözü yerine getirmesini istiyor. Sendikalar, özellikle belediyenin en önemli hizmetlerinde çalışan işçilerin öfkeli olduğunu ve onların talepleri doğrultusunda eylemlere başlayacaklarını belirtti.

 

İŞ BARIŞI BOZULUR

Hizmet-İş Şube Başkanı İdris Ersoy, verilen sözlerle ilgili süreç bayrama kadar bitmezse belediyelerde ciddi sıkıntıların yaşanacağını belirtti. Seçimlerin üzerinden 4 ay geçmesine rağmen daha adım atılmadığını ve ne zaman bu adımın atılacağını soran Ersoy, “2020’de toplu iş sözleşmesi başlayacak. Eğer vermeyeceklerse neden sözü verdiler. Bayrama kadar çalışma yapılmasını ve adım atılmasını istiyoruz. Aksi halde iş yerlerinde iş barışı bozulacaktır. Belediye başkanları hukuki olmadığı söylüyor. Söz verirlerken hukuki olup olmadığını bilmiyorlar mıydı?” dedi.

 

ÖDEME YAPILSIN

Genel-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük ise belediye başkanlarının işçiye verdiği sözü tutması gerektiğinin altını çizdi. İşçilere verilen sözün tutulmasının belediye çalışmalarında iş barışının korunması açısından büyük öneme sahip olduğunu söyleyen küçük, “Biz belediye başkanlarından bayrama kadar verdikleri sözleri tutmalarını ve işçiye bayram müjdesi vermelerini bekliyoruz. Aksi halde işçinin talebi doğrultusunda gereken neyse onu yapmaya da hazırız” dedi.

 

İŞÇİLER SABIRSIZ

Belediye-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Osman Şar, seçim öncesi KHK ile belediye şirketlerine alınan işçilere verilen sözlerin tutulmasını istediklerini kaydetti. İşçilerin verilen sözlerin tutulması noktasında sabırsız olduğunun altını çizen Şar, “İşçilerin verilen sözün ne zaman yerine getireceğine dair bir açıklama bekliyor. Bayram öncesi bu beklenti daha da yoğunlaştı. Büyükşehir Belediye Başkanın yolunda gideceğini söyleyen belediye başkanlarının onun gibi sözünde de durmalarını istiyoruz” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA