Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 25.01.2020 SAAT 21:31:20
Advert
 

'Hep birlikte mücadele edeceğiz'

Yeni kurulan Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı İç Mimarlar Odası’nın 1’inci olağan genel kurulunda Kerem Toramangil odanın ilk başkanı seçildi
'Hep birlikte mücadele edeceğiz'

Arif BULUT - Kentimizde yeni kurulan Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı İç Mimarlar Odası’nın Cedit Mahallesi, Muzaffer Fidan Sokak, No: 1/12 adresindeki bina açılışı ve genel kurulu geçtiğimiz gün gerçekleştirildi. 1’inci olağan genel kurulun ardından bugün yapılan seçimde tek aday olan Kerem Toramangil odanın ilk başkanı seçildi. 114 Kişinin oy kullanma hakkı bulunan kongrede 7 asil, 7 yedek toplam 14 yönetim kurulu üyesi belirlendi. İç Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi’ nin ilk kongresine İç Mimarlar Odası Genel Başkanı Emrah Kaymak, İç Mimarlar Odası ikinci Başkanı Ömer Sencar, İç Mimarlar Odası Genel Sekreteri Turan Ayçiçek TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Murat Kürekci, Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen Ercan Özkan İç Mimarlar Odası Şube Başkanı Nurgül Arslan ve oda üyeleri katıldı. AK Parti Milletvekili İlyas Şeker’ de kongre öncesi İç Mimarlar Odası’nı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

 

OMUZ OMUZA HEP BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ

Genel Kurulda konuşan İç Mimarlar Odası Genel Başkanı Emrah Kaymak, “Bugün burada mesleğimiz için bulunmaktayız. Kocaeli’deki meslektaşlarımız odamızın tarihinde ciddi bir şekilde yer alıyor. Kocaeli’den her zaman genel kurullarımıza katılım olmuştur. İç Mimarlar olarak geçmişten bugüne kadar sabrettiler ve bugün mutlulukla Kocaeli Şubemizi açıyoruz. Ailemiz büyüyor, mesleğimizi yarınlara da güzel bir şekilde taşıyacağız, omuz omuza hep birlikte mücadele edeceğiz. Büyümek sorumlulukları beraberinde getirir, odacılıkta böyledir. Seçilecek olan tüm arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

 

 

EKONOMİK BİR KRİZDEN GEÇİYORUZ

Kaymak’ın ardından konuşan Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Murat Kürekçi “ “Bu toplantının ardından yeni kurulan İç Mimarlar odasının üyelerimize, kentimize ve ülkemize yararlı işler yapacağını ümit ediyorum. TMMOB piyasasının tümünde vurgu yapılan şey meslek alanlarımızın geliştirilmesidir. Örgütlü olmanın gücünü göstereceğiz” dedi. İç Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi’nin ilk başkan adayı Kerem Toramangil ise, “Ülke olarak gerçekten ekonomik bir krizden geçiyoruz. Yaklaşık yirmi sponsorun desteği ile 67 bin TL ‘ ye yaklaşan bir bütçe oluşturduk. Genel merkezimize çok yük olmadık. Bizlere destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Genel Kurulumuz hayırlı uğurlu olsun” dedi.
 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA