Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.01.2020 SAAT 21:35:37
Advert
 

Eğitimde gurur tablosu

YKS sınavında ilk 1000’e giren 47 öğrenciye, TÜBİTAK Olimpiyatlarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Eğitimde ve bilim alanındaki gelişmelerde öğrencilerin elde ettiği başarı Kocaeli’nin eğitim çıtasını yükseltiyor
Eğitimde gurur tablosu

Süriye ÇATAK TEK - İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında (YKS) ilk 1000’e giren öğrenciler ile TÜBİTAK olimpiyatlarında uluslararası derece alan öğrencilere ödülleri verildi. Valilik Akçakoca toplantı salonunda düzenlenen törene Vali Hüseyin Aksoy, öğrencilere ödüllerini verdi. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, vali yardımcıları, okul müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri, öğrencilerin velileri katıldı.

 

GELECEĞİN BİLİM İNSANLARI

Ödül töreninde 30. Uluslararası Biyoloji Olimpiyatlarında altın madalya ve Moleküler Biyoloji Pratiğinde dünya birincisi olan Muammer Dereli Lisesi öğrencisi Sezgin Er, Gümüş madalya alan Enka Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi Umut Topçu, Türkiye Fizik Olimpiyatları takımında yer alan ve 3 altın, 2 gümüş madalya alarak Avrupa birincisi olan takımın üyesi Enka Fen ve Teknoloji Lisesi Kutay Akın’a ödülleri verildi.

 

 

DEVLET OKULLARI ÖNDE

YKS’de ilk 100’e giren 8, ilk 500’e giren 12, ilk 1000’e giren 27 öğrenciye ödülleri tek tek verildi. YKS’da başarılı olan öğrencilerin 24’ü devlet liselerinden, 23’ü ise özel liselerden olması dikkat çekti. İlk 1000’e giren öğrencilerde devlet liseleri arasında en fazla öğrenci çıkartan lise Kocaeli Anadolu Lisesi oldu. Özel okullarda ise Enka Fen ve Teknolojileri Lisesi ve Türk Eğitim Vakfı Özel İnanç Türkeş Anadolu Lisesi en fazla ilk 1000’e öğrenci koyan okullar oldu.

 

BAŞARIMIZ YÜKSELİYOR

Ödül töreninde konuşan Vali Hüseyin Aksoy, öğrencilerin başarılarından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Öğrencilerin başarısı ile ilin eğitim başarısının arttığını söyleyen Aksoy, “Kocaeli’de eğitimin daha iyi noktaya gelmesi için çalışmaya devam edeceğiz. Bugün olimpiyatlarda dereceye giren öğrencilerimize ve üniversite sınavında ilk 1000’e giren öğrencilerimize ödüllerini verip başarılarını kutlayacağız. Bu başarılar ortaya kolay çıkmadı. Öğrencilerimizin gayreti, öğretmen ve velilerin destekleri bu başarıyı ortaya çıkartıyor. Başarı düzeyimizi üst noktaya çıkardık.

 

BAŞARIYI DEVAM ETTİRİN

Önümüzdeki yıllarda başarı çıtamızı daha ne kadar yükselteceğimiz noktasında çalışmalarımızı yapıyoruz ve yapmaya başladık. Sevgili öğrenciler sizler hayatınızda önemli bir dönüm noktasında ciddi bir başarı elde ettiniz. Bu başarıyı sürdürmek için çalışmalarınızı sürdürmeniz gerekiyor. Sevdiğiniz ve mutlu olduğunuz işleri yapmanızı tavsiye ederim. Dilerim arzu ettiğiniz bölümlerde okursunuz. Başarıda payı olan okul müdürlerine, öğretmenlerine, velilere teşekkür ediyorum. Bu başarıda birçok kurum ve kişinin katkısı var. Sizlerin başarısı ilimizin başarısıdır” dedi.  

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Eğitim haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA