Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.01.2020 SAAT 20:28:38
Advert
 

Kocaeli Kedi, Köpek Pansiyon Hizmeti

Biliyorsunuz, önümüz bayram. Bayramlarda şehirden kaçmak biraz uzaklaşmak kime iyi gelmez ki? Lakin evde sizinle birlikte yaşayan küçük dostunuz uzun yolculuklarda zorlanır veya otellerde konaklayamaz. Mecburen pansiyon hizmeti almanız gerekiyor.
Kocaeli Kedi, Köpek Pansiyon Hizmeti

Kısa veya uzun fark etmez gitmekle ilgili en zor şey tüylü dostunuzu geride bırakmaktır. Bu süreçte dostunuza siz gelene kadar bakabilecek birileri var ise ne mutlu size! fakat yok ise tek seçenek köpek oteline bırakmak olacaktır. Köpeğinizin konaklayacağı yer hakkında bazı noktalara dikkat etmeniz oldukça önemlidir.  Daha önce bu konuyu tecrübe etmiş bir tanıdığınız var ise mutlaka öneri isteyin bu oldukça önemli. Veya bu konuda veterinerin izden de yardım alabilirsiniz. Sizlere en iyi yardımcı olacak köpek oteli seçerken bu öneriler dostunuzun konforlu ve huzurlu zaman geçirmesi açısından oldukça önemlidir.

Dostunuzun kalacağı konaklama kulübesinin kalite standartları gereği iyi durumda olması önemlidir. Tesisi önceden görmeniz bu aşamada önemlidir. Köpek evlerinin konforlu ve güvenlikli bir alanda içinde olması ana binanın içinde yada çok yakınında olmasına dikkat ediniz. Devamlı temizlenen ve havalandırmasının iyi olması da gereklidir. Konfor ve rahatlık ilk dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Evinizde süreli yumuşak yataklarda yatmaya alışmış bir dostunuz var ise yumuşak yatak talep etmelisiniz. Talebiniz karşılanmadıysa evdeki yatağını ve size ait bir tişörtü oraya bırakmanız dostunuzu terke dilmiş psikolojisinden kurtaracaktır.

Kocaeli’de ise İzmit merkeze sadece 15 dakika uzakta doğa ile iç içe hizmet veren Arlife Pet evini tercih etmeniz doğru olacaktır. Alanında uzman Veteriner Hekim Canberk Ergeç tarafından kurulan Arlife Pet Evi hizmetlerine devam ediyor. Verdikleri hizmetler ise Kedi – Köpek Pansiyonu başı çekiyor.

Arlife Pet Evi işletmecisi Canberk Ergeç ile yaptığımız kısa röportaj sayesinde aklınızda soru işareti kalmayacak dostlarınızı güvenle bırakabileceksiniz. 

 

Arlife pet evini açarken amacınız neydi?

 

Hayatımızın her anında evimizde kedi ve köpeği olan bir ailede büyüdüm. Dönem dönem yaşadığımız güven sorunları sebebiyle tatil planlarımızı iptal etmek durumunda kaldık. Bu noktadaki ilimizde ki eksiklik sebebiyle mesleğimizde ışığında bu soruna çare olabilmek adına böyle bir hizmet vermeyi uygun bulduk.  En nihayetinde pansiyon hizmeti almak konusu da sizlerin yaşadığı stres ve tedirginliği en iyi bu sorunları yaşayan anlar ve çözüm olur diye düşündük.

 

Köpeklerini veya kedilerini emanet ederken en çok sorulan husus nedir? Müşterilerinize nasıl güvence sunuyorsunuz?

 

Sahiplerin en çok merak ettikleri ve tedirginlik duydukları noktalar, sağlık problemi yaşar mı, stres yaşar mı ve terkedildim endişe ile psikolojisi etkilenir mi. En nihayetinde yabancı bir ortama girmek hayatlarındaki bu kadar ani bir değişiklik tatbikî stres yaratıyor. Ancak evlerinde gibi hissetmeli ve bir an önce alışabilmeleri adına her misafir ile özel olarak ilgileniyoruz misafirlikleri süresince sizden bazı taleplerimiz oluyor bu detaylarla stresi minimuma indirip adaptasyon sürecini hızlandırıyor. Sağlıkları konusunda da işi meslek edinmiş ve eğitimi almış olan biri olmam çok ciddi avantaj diye düşünüyorum.

 

Pansiyon hizmetiniz dışında hangi hizmetleri vermektesiniz?

 

Birincil hizmetimiz pansiyon, bunun dışında eğitim ve davranış problemlerinin çözümü, pet kuaför ve dönem dönem kendi kedi ve köpeklerimize ait doğumlarla dünyaya gelen küçük dostlarımızın sizlerin neşe kaynağı olması adına yavru sahiplendirmeleri yapıyoruz.

 

Kedi beslenmesinde önemli unsurlar nelerdir?

 

Öncelikle sadece kedi değil tüm evcil hayvanlar için en önemli unsurlardan birisi beslenme, Veteriner Hekiminizin önerdiği mamaları kullanarak kendi gözlemlerinizle harmanlayıp en doğru mamayı bulmaya çalışma alılar. Bunun dışında evde kendilerine  zarar verebilecekleri tüm detayları dikkatle gözden geçirerek önlemler alınmalı.

 

Cins kedi sahiplenen bireyler nelere dikkat etmeli? Yavru sahiplenmede dikkat edilmesi gereken unsurlar neler?  

 

Sadece kedi olarak değil hayatımıza katacağımız tüm canlılar için en önemli kriter sağlıklı bir ufaklık edinmekte. Bunun içinde en önemli kriter anne ve babayı görerek işinin ehli bu üretim için yetki belgesine sahip denetlenen çiftliklerden edinmeleri. Anne ve babanın sağlık duruma, yavruya uygulanan koruyucu önlemler hakkında bilgi alınmalı. Yavrunun yeteri kadar anne sütü alıp almadığı sorgulanmalı ve son olarak bu ufaklık için gereken şartlar öğrenilir kişinin bu yükün altından kalkıp kalmayacağını kendisine sorması gerekir.

 

Sizde dostunuzun sağlıklı bir ortamda yani güvenilir bir pansiyonda konaklamasını istiyorsanız Arlife Pet Evine ulaşabilirsiniz. Arlife Pet Evi Belediyeden Ruhsatlı ve Tarım ve Orman Bakanlığı Onaylı bir işletme olduğunu belirtmekte fayda var.

 

0 532 765 28 78 no'lu telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu haber eklendi
kedi pansiyonuköpek pansiyonukocaeli kedi otelikocaeli köpek hotelkocaeli pansiyon
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Ekonomi haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA