Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 06.07.2020 SAAT 05:45:44
Advert
Advert Advert
 

KOTO temmuz ayı meclis toplantısı gerçekleşti

KOTO Temmuz ayı meclis toplantısının dilek ve temenniler bölümünde konuşan Faruk Bostan “Biz sokak ortasında vurulsak da üyelerimizin haklarını koruyacağız” dedi
KOTO temmuz ayı meclis toplantısı gerçekleşti
Advert

Arif BULUT  - Kocaeli Ticaret Odası Temmuz ayı meclis toplantısı Burhan Kasım Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantının konuk konuşmacısı Prometeon Pirelli Fabrikası Türkiye Direktörü Bahadır Özer oldu. KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısına 4 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Dilek ve temenniler bölümünde konuşan KOTO Meclis Üyesi Faruk Bostan “Halk ekmek işini fırıncılara yıkıp üyelerimizi mağdur edecekler. Bizim üyelerimize bu iş ihale edilmesin. Üyelerimiz zaten zor ayakta duruyor. Biz sokak ortasında vurulsak da üyelerimizin haklarını koruyacağız” dedi.

 

ESNAFIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Meclis toplantısında konuşan KOTO Başkanı Necmi Bulut, “15 Temmuz’da vatanı için canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm gazilerimize de şifalar diliyorum” diyerek sözlerini başladı. Bulut sözlerinin devamında, “En büyük ilk 500 firmadan 38’i Kocaeli firması. Tüm kuruluşlarımızı tebrik ediyor başarılar diliyoruz. Kredi kartı faiz oranları düştü, hepimize hayırlı olsun. Parekendecilerin bilinçlendirilmesi için seminer düzenledik. 2019’da 143 şirket kurulup 42 şirket kapatıldı. Yerel esnafımızın her zaman yanındayız. AVM’lerin karşısında değiliz ama yarış eşit şartlarda olmalı” şeklinde konuştu.

 

 

2 MİLYON 102 BİN TL GELİR

Bulut’un konuşmasının ardından kürsüye gelen KOTO Hesapları İnceleme Komisyonu Üyesi İbrahim Şahin, “Haziran ayında 2 milyon 102 bin gelirimiz. 822 bin 373 TL giderimiz olduğu görülmektedir. Toplam 5 milyon 564 bin gelir bütçemizin yüzde 40,32’sini, toplam 5 milyon 47 bin TL gider bütçemizin yüzde 36,57’sini oluşturmaktadır” dedi.

 

 

HAKSIZ REKABET

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan KOTO Meclis Üyesi Eray Bodur, “Düğün salonlarıyla anlaşılmasına tepki vermiştim. Biz hiçbir protokole karşı değiliz. Kent insanına katkı sağlayacak her protokolün yanındayız. Her geçen gün ticaret zorlaşmakta, esnaf sıkıntı yaşamakta, vatandaşın alım gücü düşmekte. Bizler çözüm arayaşı içerisindeyiz. Fakat belediye iştiraklerinin artan ticari faaliyetleri çözüme zarar veriyor.  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mannesman’ın olduğu yere kongre salonu yaptı. Altında 2 tane düğün salonu var. Yaklaşık 14 tane düğün salonu var. Fuardaki düğün salonları kepenk kapattı. Biz belediye eliyle ticaret yapılmasına karşıyız. Düğün salonları anlamında haksız rekabet söz konusu. Yatırımlar özel sektöre ihale edilmeli” dedi.

 

 

FIRINCILARI MAĞDUR EDECEKLER

Bodur’un ardından konuşan KOTO Meclis Üyesi Oktay Altan yaptığı konuşmada, “Faruk bey fırıncılarla alakalı olarak sosyal medyada söylemlerde bulunuyor. Halk ekmekle alakalı büyükşehir belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Faruk bey siyaset yapıyor. Bugün biz tüm belediye başkanlarına ekmeği siyasete alet etmeyin dedik. Halk ekmek olacak. Büyükşehirden protokol geçti. Esnafımızın ekmeğiyle kimse siyaset yapmasın” dedi.  Altan’a cevap veren KOTO Meclis Üyesi Faruk Bostan, Halk ekmek konusu sosyal belediyecilik konusudur. Ben fırıncıların yanındayım. Halk ekmek işini fırıncılara yıkıp üyelerimizi mağdur edecekler. Bizim üyelerimize bu iş ihale edilmesin. Üyelerimiz zaten zor ayakta duruyor. Maddi yükü üyelerimize yüklemeyin. Halk ekmek sözü verdiler şimdi kimse kıvırmasın ve sözlerini yerine getirsinler” şeklinde konuştu. 

 

 

SOKAK ORTASINDA VURULSAK DA

Bostan sözlerinin devamında, “Kandıra OSB ile alakalı sıkıntılarımızı gündeme getirmiştik. Kandıra Belediye Başkanı ve Valimizle görüştük. Orada bir hata vardı. Orada bu odanın üyelerinin haklarının yendiğini belirtmiştik. Şimdi oradaki iş durduruldu. İhale süreci başlatıldı. Şartname hazırlanıp, bize bildirilecekti. Şartname bize ulaşmadı, kimlerin ihaleye sokulacağını bilmiyoruz. Kapalı bir kutu bu konu. Benim bu konudan menfaat beklentim yok. Hakkımda hakaretler yapılıyor. Bu üyeler Faruk Bostan’ın üyesi mi neden burada kimse konuşmuyor. Vali beyle konuştuğumuzda benim olduğum yerde haksızlık olmaz dedi. Sanayi odası başkanı görüşme talebimizi bile kabul etmiyor. Biz sokak ortasında vurulsak da üyelerimizin haklarını koruyacağız” dedi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA