Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.01.2020 SAAT 18:55:43
Advert
 

Güney’den Hürriyet’e: Suni kaoslar üreten hanımefendi

AK Parti İzmit İlçe Teşkilatın’nın 61’nci genişletilmiş danışma meclisinde konuşan, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’e yönelik “Suni kaoslar üreten hanımefendi ne yaparsanız yapın İzmit’i anlamsız didişmelerle 5 yılını kaybetmesine müsaade edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Güney’den Hürriyet’e: Suni kaoslar üreten hanımefendi

Arif BULUT-AK Parti İzmit İlçe Teşkilatı 61’nci genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı Kadıköy Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti Milletvekilleri Cemil Yaman, Emine Zeybek, Radiye Sezer Katırcıoğlu AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı,AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan, AK Parti eski İl Başkanları Şemsettin Ceyhan, Mahmut Civelek, AK Parti eski İzmit İlçe Başka Hasan Ayaz ve çok sayıda partili katıldı. Protokol konuşmalarının ardından soru – cevap kısmına geçildi ve toplantı basına kapalı olarak devam etti.

 

SUNİ KAOSLAR ÜRETEN HANIMEFENDİ

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney “  Seçim sonrası tüm mahallerde vatandaşlarımızla bir araya geldik. Muhtarlarımızı ziyaret ederek kendilerini tebrik ettik. Partimizin kuruluşundan buyana davamıza gönül veren büyüklerimizi ziyaret ederek fikirlerini aldık. Muhalefet olarak süreci çok hassas bir şekilde yürütüyoruz. Şer işlere mani hayır işlerine nasıl destek olabileceğimizi düşünüyoruz. Suni kaoslar üreten hanımefendi ne yaparsanız yapın İzmit’i anlamsız didişmelerle 5 yılını kaybetmesine müsaade edeceğiz. Seçildiğiniz günden buyana panik yaparak ne yapacağınız bilmiyorsunuz.  Çöp taksi gibi projeleri diğer 11 belediye başkanımızdan görebilirsiniz. 2024’de İzmit hak ettiği belediyeciliğe kavuşacaktır” dedi.

 

 

KADINLARI DAHA FAZLA GÖRECEĞİZ

Güney’in ardından konuşan İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı “Bizim derdimiz sadece ve sadece ülkemizdir Milletimize hizmet yolunda liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile gece-gündüz demeden yürümeye devam edeceğiz. Bundan sonraki süreçte inşallah karar alma mekanizmasında kadınları daha fazla göreceğiz. Birçok alanda olduğu gibi siyasi arenada biz kadınlara ayrıcalık gösteren Cumhurbaşkanım için çalışmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın acı ve güzel günlerinde yanlarında olmaya devam ediyoruz. Mahallelerimizde vatandaşlarımızın sorunlarını dinliyoruz.  Yine kadınlarımıza özel programlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bizler kadınlar olarak üzerimizdeki sorumluluğun farkındayız. Bu anlamda en güçlü şekilde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNDE BİR HATA YAPTIK

Yazıcı’nın ardından konuşan AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan “Hatalarımızın giderilmesi için gayretle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Milletimiz 17 yıldır partimize ilgi ve teveccüh gösterecektir. İzmit Belediyesini kaybettik ama hizmet aşkımızı kaybetmedik. 2001 yılında hizmet için yola çıkan bu partinin neferleri olmaktan gurur duyuyoruz. Gençlere her zaman önem vere teşkilatımıza teşekkür ediyorum” dedi.  Çağlaya’nın ardından konuşan AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Mustafa Soydabaş “ Bugün burada Sibel hanım bir konuşma yapsaydı daha mutlu olurdum. Biz İzmit’i kaybetmiş olabiliriz fakat Kocaeli’nde muhalefette değiliz. İzmit’e hüzün Kocaeli’nde mutluluk yaşadık. Gerçekten çok hizmet ettik fakat gönül belediyeciliğinde bir hata yaptık. Bizler meclis üyeleri olarak vatandaşlarımızın haklarını korumak için çalışacağız” dedi.

 

 

 

SÜREKLİ GEÇMİŞE DÖNÜP TÜH DENİLMEZ

Soydabaş’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın  “Sizle birlikte çalışmaktan yol yürümekten dolayı gurur duyuyorum. Aynaya bakarak araba kullanılmaz. Sürekli geçmişe dönüp tüh denilmez. Bize düşen muhalefet görevini en iyi şekilde yapacağız. Bizler bizlere teslim edilen emaneti korumak için var gücümüz ile çalışıyoruz. Hafta sonu bile tatil yapmadan çalışmalarımızı yürütüyoruz. İl başkanımıza ve yönetimine partimize getirmiş oldukları heyecandan dolayı teşekkür ediyorum.  Son 5 yıldır sinsice bir planı devreye soktular. Balın içine zehir koyarak bunu yapıyorlar. Ben buna maskeli siyaset diyorum. Yıllardır tiyatro dedikleri mevzularla ilgili şimdi buz gibi darbe demeye başladılar. Biz bunu yer miyiz yemeyi.

 

 

İTİBAR ETMEYİN

Sözlerine devam eden Büyükakın “Belediye Başkanlarımızın kendilerine maaş bağladı diyorlar. Belediye başkanı belediyeyi temsil etmek için orada bulunuyorlar. Belediye başkanlarımızı yıpratmak için sürekli manşet ediyorlar. Buna itibar etmeyin. Bunu her gün yapacaklar. Arkadaşları safları sımsıkı tutun. Hedefte tek kişi var oda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğandır. Onların oyunlarını bozan Sayın Cumhurbaşkanımızdan rahatsızlar. Başımız gittiği zaman teşbihin taneleri de dağılır. Cumhurbaşkanımızı yedirmeyeceğiz. Biz belediye başkanları olarak. Bizlere teslim etmiş olduğunuz emanetin hakkını yerine getirmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bundan zerre kadar şüpheniz olmasın” şeklinde konuştu.

 

PARTİ KURULACAKMIŞ KURSUNLAR

İl Başkanı Mehmet Ellibeş ise  “ Kurulduğu ilk gününden buyana kendisi var eden milletine samimi bir şekilde hizmet eden bir iktidarın il başkanı olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Partimiz dimdik ayaktadır ve yarında dimdik ayakta olmaya devam edeceğiz. İlk günden itibaren, il başkanı olarak teşkilatla buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kocaeli teşkilatları 81 il arasında en başarılı teşkilat olmakla nam salmıştır. Bize düşen bir ve beraber olmaktır. 2 aylık süreçte teşkilatımızla bir bütün olduk. Milletimiz bizden kopmayın, bizle olun diyor. Bizde bunu yapıyoruz. Fakat burada bir fesat tehlikesi var. Birliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Parti kurulacakmış kursunlar, bunda bir sakınca yok. Biz halkın iradesine saygı duyuyoruz. Bu millet şu an ne diyor. Bunu sizler bizlere anlatacaksınız. Biz buradan alacağımız ödevi Ankara’ya kadar ileteceğiz. Hedef 2023’tür. Biz inançlıyız ve yeminimizin arkasındayız. Cumhurbaşkanımızın arkasında safları sımsıkı tutacağız. Hala güçlü bir şekilde iktidarız. Bundan sonraki yolu hep birlikte yürüyeceğiz” dedi.

 

 

HALKIMIZ EYVAH BİZ NE YAPTIK DİYECEKTİR

AK Parti Milletvekili Emine Zeybek “ AK Parti kan kaybediyor, dağılıyor diyenler var. AK Parti nerede oy kaybetmiştir. Kaybedilen bazı yerlerdeki belediye başkanlıklarıdır. Bunlarda ittifakların sonucudur. Buralarda da meclis üyesi sayısı açık arada AK Parti’de dir. Kimse avucunu ovuşturmasın. Biz dimdik ayaktayız. Önümüzde 4 yıl seçim yok. Halkımızın bize verdiği mesajlar var. Biz artık gecemizi gündüzümüze katarak 2023 seçimlerinde daha güçlü bir şekilde iktidara geleceğiz. Özellikle CHP Belediyeciliğini görünce halkımız eyvah biz ne yaptık diyecektir. İzmit bunun sinyallerini vermeye başladı. İzmit Belediye başkanı meclis üyelerine söz vermedi. Sen mikrofonları nasıl kapatabilirsin. İzmit 15 yıl önceki çöple mücadele mücadelesine başladı ”dedi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9601 TL 5.9363 TL
Euro
EURO
6.5587 TL 6.5325 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA