Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 23.01.2020 SAAT 16:55:37
Advert
 

Hürriyet yağmura rağmen vatandaşları dinledi

Bekirdere esnafıyla bir araya gelen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, ani bastıran yağmura rağmen esnafın ve vatandaşların dertlerini tek tek dinledi
Hürriyet yağmura rağmen vatandaşları dinledi

Boran KAYALAR - İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Anlat İzmit Söz Sende” projesi kapsamında dün Bekirdere Kanalboyu esnafı ile bir araya geldi. Başkan Hürriyet, mahalle sakinleri ve esnafının sorunlarını yerinde dinlemek ve isteklerini not almak amacıyla başlattığı projeyi sık sık yapacağını ve geri dönüşleri olacağının altını çizdi. Programda Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı İbrahim Efe, CHP’li meclis üyeleri Devrim Bal, Süleyman Şen, Ertuğrul Malçok, birim müdürleri ve çok sayıda esnaf katıldı. Programda hava muhalefeti kısa süreli etkili oldu. Yağmur sebebiyle vatandaşlar maslardan kalktı. Belediye yetkilileri Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’in masasının üstüne branda açınca Hürriyet uyardı. “Biz şeker değiliz erimeyiz. Brandayı halka açın” dedi. Kısa sürede tüm masaların üzerine branda açıldı.

 

 

EKSİKLERİ NOT ALIYORUZ

Programda konuşma yapan Başkan Fatma Kaplan Hürriyet şu ifadelere yer verdi: “Bu toplantıların iki amacı var. Hem halkımıza İzmit’i yönetme tercihi için teşekkür etmek hem de sorunları dinlemek. Açık mikrofon şeklinde derdiniz, sıkıntınız, talebiniz ve isteğinizi dinlemek. Hangi partiden olurdanız olun hangi partiye oy vermiş olursa olun sorunları yerinde tespit ekmek için geldik. 5 yıl içinde bu toplantıları sık sık yapacağız. İstiyoruz ki dertlerinizi bize söyleyin. Hep birlikte yaşam koşullarımızı düzeltelim. Sizden aldığımız talepleri programımıza ekliyoruz. Bu toplantıda özellikle mahalle temsilcilerimiz, amirlerimiz özellikle bulunuyor. Eksikleri not alıyor. Bu bir seferberlik olsun gözüm olun kulağım olun. Ben burada yaşıyorum. Bana kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

 

LÜTFEN DİKKAT EDELİM

Esnaf kardeşlerimden bir ricam var. yönetmek sadece cezalandırmakla olmaz. Kurallara uyalım. Bir başkasının hakkını yememek adına kaldırım işgallerinden, çevremizin düzeni ve temizliğine kadar dikkat edelim. Kahve, restoran ve çay bahçeleri yola kadar iniyor. Kadınlar bana en çok kahve kafelerin önünden geçemiyoruz. Yoldan geçiyoruz diyorlar. Lütfen buna dikkat edin. Sürekli zabıta göndermek istemiyorum. Sizler de analarınızı, karılarınızı ve bacılarınızı düşünerek bana yardımcı olursanız, yaşam koşullarını birlikte iyileştirirsek çok mutlu olurum. Verdiğiniz, destek ve inanç için teşekkür ederim. Boynunuzu eğmeyeceğiz. Birçok projemiz hazır. Tabanını oluşturduk. Stratejiler Eylül ayında bitecek. O zaman verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Bir günde olmaz, elimizde sihirli değnek yok. Yavaş yavaş yağacağız.” Ardından Başkan Hürriyet, esnafın sorunlarını, istek ve taleplerini dinleyerek not aldı.

 

ABDEST ALMA SORUNU VAR

Söz alan Başaran Camii Derneği Başkanı Ramazan Kumsar, “Camide tuvalet ve abdest alma sorunu var. Cemaat tuvalet ihtiyacını karşılayamadığını için cemaatimiz kalmadı. Kimse camiye gelmiyor” dedi. Başaran taksi esnafı Burhan Dal ise “Bir kulübeye ihtiyacımız var. Tüm arkadaşlar bu konuda mağduruz” dedi. Mahalle esnafı Rahmi Karaca, “Yağlı güreşlerde bizim de pehlivanlarımız var. Tüm halkımızı spora teşvik etmek için bu yönde yer tahsis etmenizi istiyoruz” dedi. Esnaf Ali Aldemir, “Benim yaşadığım mahallede eski Kanuni ortaokulu vardı. O alan boşaldı. Şimdi açık alan. Tam karşısında da lise yapıldı. Kaymakama gittik ricada bulunduk. Oradaki çocukların park alanı olsun istiyorum” ifadelerini kullandı. Esnaf Turan İçöz, “Ruhsatsız çalışanları kontrol edin. Halkı kimsenin rahatsız etmeye hakkı yok” dedi.

 

 

RANT ADASI OLARAK SAKLANIYOR

Söz alan Ali Bayram ise şunları söyledi: “En temel sorun Kentsel Dönüşüm. Kat ittifakı ile ilgili sorun yaşıyoruz. 5 bin metrekarelik adalarla Tavşantepe’de 80 ada, Bekirdere’den 40 ada oluyor. Burası rant alanı olarak saklanıyor. Projeleri hazır. Gelecek projelerde halk mağdur edilecek. Buranın sorunu çözülmesi için en az 8-10 kat olması gerek A sınıfı enerjili binalar olmalı. Sizlerden bu konuda yardım istiyoruz. Meclis’ten bunu geçirmemiz gerek.

 

İŞ BULMA İMKANI BULURLAR

İkinci sorun ise Şehir Hastanesi. 5 bin kişi alınacak ve bu gizli tutuluyor. Burada 7-8 muhtarlık var. Sizin desteğinizle İzmit Belediyesi olarak bu bölgeseli insanlara kurs verirsek hastanede iş bulma imkanı bulurlar. 8 iş kolu Alanı’nda harekete geçip kurs vermemiz gerek. Böylelikle işsizliğin önüne geçebiliriz. Ben sizden kentsel dönüşüm ile ilgili özellikle Mehmet Baştürk Sercan al Arsal Arısal ve bana yetki verin” cevap veren Hürriyet, “Kentsel dönüşüm ile ilgili yetki bakanlıkta artık. Ayrıca işi bilen yapsın. Liyakat sahibi insanlar yapsın” dedi.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9348 TL 5.9111 TL
Euro
EURO
6.5802 TL 6.5539 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA