Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 23.01.2020 SAAT 18:03:04
Advert
 

2 yaşındaki Eliza, Edwards sendromuna yenildi

Kocaeli Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Gemiksiz'in 2 yaşındaki kardeşi Eliza edwards sendromuna yenildi
2 yaşındaki Eliza, Edwards sendromuna yenildi

Abbas ÇAKAR - Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi ve 23 Haziran 2018 seçimlerinde Kocaeli milletvekili adayı olan Volkan Gemiksiz'in kardeşi 2 yaşındaki edwards sendromlu minik Eliza yaşamını yitirdi. Cenazesi Gebze Hz. Ömer Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye Genel Başkan yardımcısı Birol Aydın, Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, belediye başkan adayları Selim Çetinkaya ile Yusuf Aksu, Halil Kayın, Nihat Yıldız, Saadet Partili il ve ilçe yöneticileri katıldı.

 

EDWARDS SENDROMU NEDİR?

Trizomi 18 olarak bilinen “Edwards Sendromu”, ağır mentol gerilik gibi pek çok gelişim bozukluğuna yol açan bir kromozom bozukluğudur. Trizomi 18, 6000 normal doğumun birinde görülse de etkilenen gebeliklerin birçoğunun düşükle sonuçlanmasına yol açar. Trizomi 18, oldukça ağır bir anomali türüdür ve ne yazık ki bebeklerin %30'u doğumdan sonraki ilk ayda, %90'ı ilk yılda kalp yetmezliği gibi çeşitli nedenlerle kaybedilir. Annenin yaşının ileri olması, riski artırır. Bebek genellikle bir kaç aydan fazla hayatta kalamaz. 1 yaşına kadar hayatta kalanların oranı da yüzde 10’dan az. Hayati anomaliler için yapılan başarılı operasyonlarla yaşam süresini belli bir süre uzatmak mümkün olabilir ancak zeka ve motor gelişme geriliği için etkin bir tedavi yapılamamaktadır. 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9348 TL 5.9111 TL
Euro
EURO
6.5802 TL 6.5539 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA