Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 15.12.2019 SAAT 21:42:40
Advert
 

“Eşim kanser” dedi, dolandırıp gitti

Derince’de aktar dükkanı işleten Serkan A., eşinin kanser olduğunu söyleyerek cadde esnafına 500 bin ile bir milyon lira arasında borçlandıktan sonra kayıplara karıştı
“Eşim kanser” dedi, dolandırıp gitti

Arif BULUT - YAKLAŞIK bir yıl önce İstanbul’dan Derince’ye taşınan ve Çınarlı Mahallesi Çenesuyu Caddesi üzerinde aktar dükkanı açan Serkan A., eşi Suzan A. ile birlikte mahalle esnafının güvenini kazandı. Eşinin kanser hastası olduğunu, zor günler geçirdiğini söyleyen Serkan A. mahalle sakinlerine ve esnaflara borçlanmaya başladı. Esnaflardan beyaz eşya, mobilya gibi eşyaların yanı sıra borç parada alan Serkan A. ve eşi Suzan A.’nın borçları zaman içerinde 500 bin ile bir milyon liraya kadar ulaştı. Mahalle esnafının alacaklarını sormaya başlaması üzerine ise karı-koca çocuklarıyla birlikte 23 Temmuz gecesi evlerini boşaltarak kayıplara karıştı.

 

KANSER OLDUĞUNA İNANMIYORUZ

Eşi Suzan A.’nın kanser hastası olduğun ve bu hastalıkla mücadele ettiklerini söyleyerek mahalle esnafına kendilerine acındıran Serkan A.’nın dükkanını devir ederek borçlarını ödeyeceğini söylediği, fakat devir aldığı aktar dükkanın borcunu dahi ödemediği iddia edildi. Mahalle esnaflarına Küba’ya giderek kanser aşısı olduğunu söyleyen Suzan A.’nın ise kanser ilacı dahi kullanmadığını iddialar arasında. Suzan A.’nın kanser hastası olduğuna inanmadıklarını söyleyen mahalle sakinleri ise hem yetkililerden yardım bekliyor hem de şahıslar tarafından başkalarının bir daha bu şekilde dolandırılmasını istemiyor.

 

BAŞKALARININ MAĞDUR OLMASINI İSTEMİYORUZ

“Bu şahıslar bizlerin iyi niyetini kullanarak vicdanımızı dolandırdı” diyen mahalle esnaflarından İsmail Karan, “Biz paramızdan geçmiş durumdayız. Bizim insanlığımızı, iyi niyetimizi kullanarak bizleri dolandıran bu şahısların rezil olmasını istiyoruz. Bizden başkalarının mağdur olmasını istemiyoruz. Bu kadar esnaf olarak mağduruz. Aynı tabaktan yemek yediğimiz insanlar bizi bu duruma düşürdü. Yetkililerden bu mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz.  Kanser hastalığı ile mücadele ettiklerini söyleyerek bu insanlar bizim iyi niyetimizi sömürdü. Son bir akşam kaçıp gittiler. Bizim utanmamız gerektiren bir durum yok. Utanması gereken onlardır” dedi.  

 

 

 

AYNI ACINDIRMA TAKTİĞİ

Mahalleyi terk etmeden kısa bir süre önce kendilerinden kanser hastalığını öne sürerek televizyon ve kahve makinesi aldıklarını ifade eden esnaflardan Hicri Bulut, “Gitmeden bir kaç gün önce kanser hastası olduğunu söyleyerek kendisini acındırdı. Önce bir süpürge aldılar, onun bir kaç taksitini ödediler. Sonra çocuklarının televizyonu kırdığını söyleyerek yeni bir televizyon almak istediler. Yanında da bir kahve makinesi aldılar. Toplam 5 bin 500 liraya tutarında ürün verdik. Daha sonra kaçtıklarını tüm esnafa aynı acındırma taktiği ile borçlandıklarını anladık. Bu şahısların bizden başkalarını da dolandırmalarını istemiyoruz” dedi.  

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7917 TL 5.7685 TL
Euro
EURO
6.4716 TL 6.4458 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA