Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.08.2019 SAAT 02:35:06
Advert
Advert
 

Aydın; Her şeyi ortak yapacağız

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın, Şelale Park Restoran’da basın toplantısı yaptı. Başkan Aydın yeni dönemde faaliyete geçirmek istediği projeleri anlattı. KASKF Başkanı Aydın” Bizim gücümüz basın olacak. Her şeyi birlikte yapmalıyız” dedi
Aydın; Her şeyi ortak yapacağız

 

BASIN BİZİM GÜCÜMÜZ OLACAK

Basın ve Medya Kurulu içinde sizin meslektaşımız Mustafa Salman buluyor. Basın bizi yönlendirecek, bizlere fikirlerini sunacak. Fair-Play ve ödüllendirme kurulumuz 41 kişiden oluşacak. Bunun yüzde 60’ının basından oluşmasını bekliyoruz. Haftalık, aylık ve senelik ödüllendirmeler yapalım, “Yılın Enlerini” belirleyelim, yılsonunda da 20 kişiye haklarını kamuoyunda verelim istiyoruz. Bu durum spordaki her kesimi olumlu motive edecek. Sistemi biz kuracağız, yapıyı siz belirleyeceğiz.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ ÖNEMLİ

Yerel seçimlerimiz, Ramazan ayı, bayram ve genel kurulumuz derken koşuşturmalı bir süreçten geçtik. Son genel kurulumuzun ardından gerçekleşecek ziyaretlerden ötürü yoğunluklar yaşadık. Genel kurulumuzda 41madde açıkladık. Bu maddeler Kocaeli’de yapmayı planladığımız çalışmalardı. Mutlaka göremediğimiz, unuttuğumuz şeyler vardır. İnşallah sıklıkla bir araya geleceğiz. Çünkü sizlerden bizlere gelecek olan tüm önerilere ihtiyacımız var.

 

ÇOK GEÇMİŞ OLSUN

Aydın’ın düzenlediği toplantıya Futbol İl Temsilcisi ve İzmit Belediyesi Spor Müdürü Mithat Ağa, KASKF yöneticileri Ertan Demirhan, Ali Akbaş, Mustafa Salman ve Sabri Yıldız da yer aldı. İl Disiplin Kurulu Başkanı Av. Bora Uluç’a geçmiş dileklerini aktaran Aydın, sık sık basın mensupları ile bir araya geleceklerinin altını çizdi ve şu ifadelere yer verdi: Yoğun bakımda olan il disiplin kurulu başkanımız ve eski baro başkanımız Avukat Bora Uluç’a Allah’tan şifalar diliyoruz. Kendisi ile kısa bir süre önce beraberdik, kurullarla ilgili alt birimlerde değişiklikler olması adına bazı kararlar aldık. Bora Bey inşallah sağlığına kavuşacaktır.

 

ENGELLİLER BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

TFF yönetimi değişti ve tabii ki kurullar değişti. KASKF olarak da 12 yeni kurul oluşturuyoruz. Hepsi önemli ama en önemlisi Engelliler Kurulu. Bu kurul toplam 11 kişiden oluşacak. Engelli dediğimiz alan çok geniş bir yer kaplıyor. Engellilerimiz ile ilgili sunulacak projelerle örnek olmak istiyoruz. Sağlık kurulumuzda doktorlar ve aktif sağlık görevlileri olacak. Prof. Dr. Soner Şahin TFF Sağlık Kurulu’nda olacak. Kendisini kutluyorum. Eğitim kurulumuzda Üniversite ve Milli Eğitimden arkadaşlarımız olacak. Eğitimden kastım sadece spor değil, tüm eğitim unsurlarını gözeteceğiz. Hatta ailelerin de eğitilmesi adına hareket edeceğiz.

 

SPORA TEŞVİK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Danışma kurulumuz sadece spor değil, kentin tüm konuları ile ilgili bir sistem kuracak. Diyelim bir sporcumuz üniversite kazandı, bu kurulumuzdan yani Danışma kurulumuzdan destek alabilecek. Hukuk kurulumuzun önemli bir kesimi avukatlardan oluşacak. Tüm hukuki noktalarda herkese ücretsiz hizmet verecek, gerekirse farklı davalara da girecek. Gençlik kurulumuz ağırlıkla gençlerden oluşacak. Kurulumuz gençlerimizin spora teşvik edilmesi için çalışacak ve farklı gençlik etkinlikleri ile ilgili de beklentileri karşılayacak.

 

TEKNOLOJİDEN FAYDALANACAĞIZ

Olmazsa olmazımız dediğimiz Kadın Kurulu. İlk bayan yönetici iki dönem öncesi bizde göreve başladı, geçen dönemden beridir de Işıl Bozca bizimle beraber. Sporda bilim ve teknoloji hayli önem arz ediyor. Artık dünyamız buna çevrildi. Son teknoloji ile donanmış bir kimliğe sahip olmak istiyoruz. Spor kurulunda antrenörlerden, farklı branşlardan insanlardan sporun gelişmesi adına çalışmalar yürütecek. Hep kulüplerin sorunlarını yaşadık ama sporcuların da sorunlarını bilmemiz gerekiyor. Spor kurulumuz sportif anlamdaki tüm eksiklikler hakkında faaliyetler yürütecek.

 

TURİZM GELİŞMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

KASKF Başkanı Murat Aydın, yeni dönem için projelerini tek tek sıralarken, önemli detaylar da verdi. Aydın “Araştırma Geliştirme Kurulu spor adına çalışmalar yapacak. Son derece kapsamlı olan bu sistemde herkesin çalışmasını sağlayacağız. Kültür ve Turizm Kurulu aktif bir rol üstlenecek. Denizimiz var, Kartepemiz var, gölümüz var. Kocaeli’deki tüm tarihi ve kültürel yapılarımızın tanıtılması, spor turizminin teşvik edilmesi, zaman zaman il dışı kültür ve spor gezilerinin düzenlenmesi için çalışmalar yürütecek.

 

ANTRENÖR PROJESİ

KASKF olarak Antrenör Projesi’ni anlattık. Bazı antrenör arkadaşlarımız “Olmaz bu iş, yapamazlar” diyor. Antrenörlerimiz hakkında Halk Eğitim Müdürlükleri’ne gidildiğinde sistemin onlardan çıktığını ve KASKF’nin kontrolüne geçtiğini duyacaklardır. Antrenörlerimiz bu projede kulüplerimizin hizmetine sunulacak ve yapılan tüm çalışmalar rapor edilecek. Her şey resmi olacak. Takipçisi olduğumuz bu projenin sorumluluğu bizde. Görevlerini muntazam yapmayanların görevi iki yıl görevi dondurulacak.  Halk Eğitim, Milli Eğitim ve Spor İl Müdürlüğü de bu işin içinde olacak. Bu proje Türkiye’de bir model olacak ve 320 bin gencin sporla buluşması sağlanacak. Antrenörlerimiz proje kapsamında ortalama 2.200 ile 2.400 liralık bir gelire sahip olacak.

 

ALAGAŞ BİZİM DEĞERİMİZ

İlimizde çok değerli sporcularımız var. Mesele bunlardan birisi Haldun Alagaş. O bizim canımız, o bizim çok için çok önemli bir değer. Bu kentte geçmişten bu yana çok büyük spor adamlarımız ve sporcularımız var. Bu değerlerimize destek vermemiz gerekiyor. Onlarla ilgili her zaman farkındalık yaratmak zorundayız. Sporun emekçilerini, duayenlerini yaşarken onurlandırmamız lazım. Bu bizim öncelikli görevlerimizden birisi olacak. Bunun içinde Basın ile ortak çalışmalarımız olacak.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Spor haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7285 TL 5.7056 TL
Euro
EURO
6.3568 TL 6.3314 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA