Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 09.07.2020 SAAT 02:01:20
Advert
Advert Advert
 

O dernek 500 TL bulamazsa kapanacak

Yaklaşık 6 yıldır Kocaeli genelindeki hayvan dostlarımıza umut ışığı olan Kocaeli Doğa ve Hayvan Hakları Savunucuları Derneği maddi anlamda zor günler geçiyor. Dernek, 500 TL bulmazsa kendisini feshedecek
O dernek 500 TL bulamazsa kapanacak
Advert

2013 yılında kurulan Kocaeli Doğa ve Hayvan Hakları Savunucuları Derneği, bugüne kadar birçok sokak hayvanına umut ışığı oldu. Kocaeli’de hayvan hakları alanının genişletilmesi için mücadele etti ve farkındalık yarattı. Ancak ülkemizin içinden geçtiği ekonomik kriz KOHSAVDER’i de etkiledi.

 

ÜYE AİDATI 10 TL

KOHSAVDER, sokak hayvanlarıyla ilgili faaliyetlerini üye aidatlarıyla gerçekleştiriyordu. Bugüne kadar hiçbir kişi ve kurumdan ayni ve nakdi yardım almayan ve sadece az sayıda üyesinin aylık 10 TL cüzi aidat ödemeleri ile faaliyetlerini sürdüren dernek, ayakta kalabilmek için toplumun her kesiminden destek bekliyor. Kocaeli Doğa ve Hayvan Hakları Savunucuları Derneği Başkanı Tülay Çetin, faaliyetlerine devam edemeyecek durumda olduklarını açıkladı. Tülay Çetin, “Bugüne kadar sadece gönüllülerin ve üyelerimiz desteğiyle faaliyetlerimiz gerçekleştirdik. Hayvan dostlarımızla ilgili gerçekleştirdiğimiz faaliyetler de oldukça maliyetli. Mevcut krizle birlikte bu maliyetler daha arttı” diye konuştu.

 

500 TL BULUNAMAZSA…

Derneğin 500 TL gibi bir miktara ihtiyaç duyduğunu ifade eden Tülay Çetin, “İlk etapta 500 TL gibi bir rakam dernek faaliyetlerimizin devam etmesine olanak sağlayacak. Ancak bu rakamı temin edemezsek maalesef derneği feshetmek durumda kalacağız” dedi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8750 TL 6.8475 TL
Euro
EURO
7.7563 TL 7.7254 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA