Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 06.12.2019 SAAT 13:35:15
Advert
 

Aslan: Ölümlü kazalar yüzde 60 azaldı

’Dikkat Sizden Notlar Bizden’ projesinin ödül töreninde konuşan İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan geçtiğimiz yıl trafik kazalarında 675 kişinin hayatını kaybettiğini, yapılan çalışmalar doğrultusunda ise geçen yıla oranla 2019 yılının ilk 6 ayı içerisinde ölümlerde yüzde 60 azalma olduğunu açıkladı
Aslan: Ölümlü kazalar yüzde 60 azaldı

Arif BULUT - İçişleri Bakanlığınca uygulamaya konulan ’Bu Yolda Hep Birlikteyiz’ projesinin devamı olan ’Dikkat Sizden Notlar Bizden’ projesi kapsamında, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından internet üzerinden düzenlenen yarışmaya katılarak babaları için ’Sürücü Seyahat Karnesi’ dolduran ve internet üzerinden en çok beğeni alan öğrencilere İl Jandarma Komutanlığında bisiklet hediye edildi. Ayrıca program çerçevesinde başarı gösteren trafik personeline başarı belgeleri takdim edildi. Törene Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, ödül alan öğrencilerin aileleri katılım gösterdi.

 

ÖĞRECİLERE ÖDÜL, PERSONELE BELGE

’Dikkat Sizden Notlar Bizden’ projesi kapsamında, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından internet üzerinden düzenlenen yarışmaya katılarak babaları için ’Sürücü Seyahat Karnesi’ dolduran ve internet üzerinden en çok beğeni alan öğrenciler Gülşah Günsevinç, Miraç Arda Özgül, Tuna Özcan ve Seyit Emir Aydemir’e bisikletleri teslim edildi. Başarı gösteren trafik personeli Kocaeli Emniyeti Trafik Denetleme Şube Müdürü Mehmet Gölükçü, Kıdemli Baş Polis Kürşat Kartal ve İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürü J.Asb. Kd. Başçavuş Sedat Şahin’e başarı belgeleri takdim edildi.

 

 

2018 YILINDA 675 KİŞİ TRAFİK KAZALARINDA ÖLDÜ

Programın açılış konuşmasını yapan İl Jandarma Komutanı Osman Aslan “Günlük yaşantımızın ayrılmaz bir parçası olan kara yolu trafiğinde meydana gelen kazalar, kazaya karışan kişiler kadar onların yakınları üzerinde de fiziksel ve ruhsal rahatsızlıklara yol açmaktadır. Kaza nedenlerinin yüzde 95’i insan faktörlerinden kaynaklanmaktadır. Ülkemizde 2018 yılı içerisinde trafik kazaları nedeniyle 675 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 306 bin vatandaşımız ise yaralanmıştır. Sayın İçişleri Bakanımızın talimatı ile 2019 yılında trafiğe savaş açmış durumdayız. Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığı olarak 2019 yılı başında 21 olan Jandarma trafik timi sayısı 30’a çıkarılmıştır. Personel sayımız ise 62’den 86’ya yükseltilmiştir. Helikopter ile de havadan trafik kontrollerimiz devam etmektedir. Kural ihlali yapan sürücülere trafik birimlerimizce işlem yapılmakta, bunun sonucunda da sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunun artırılması sağlanmıştır” dedi.

 

ÖLÜMLERDE YÜZDE 60 AZALMA OLDU

Sözlerine devam eden Aslan “ Trafik kazalarının yoğun olduğu noktalara modern trafik araçları konularak kazaların azaltılması sağlanmıştır. Trafik personeli dışındaki jandarma personeli tarafından araç kullanırken cep telefonu kullanma, emniyet kemerini takmama, trafiği tehlikeye sokacak şekilde art arda şerit değiştirme ve yaya önceliğine uymama konularında ceza uygulamasına hala devam edilmektedir. Sayın İçişleri Bakanımızın talimatı ile yapılan tüm çalışmalar neticesinde 2019 yılının ilk 6 ayı içersin de, bir önceki yılın aynı dönemine göre trafik kazaları sonucu meydana gelen ölümlerde yüzde 60’lık bir azalma meydana gelmiştir. Bugün burada “ Dikkat Sizden Notlar Bizden” projesine katılarak en çok beğeni alan ve bisiklet almaya hak kazanan 100 öğrencimizde ilimizde ikamet eden 5 öğrencimize bisikletlerini vereceğiz. Yarışmayı kazanın öğrencilerimize trafik konusunda göstermiş oldukları ilgiden dolayı ailelerine ve kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

TRAFİK KAZALARINDA ÇOK SAYIDA İNSANIMIZI KAYBEDİYORUZ

Aslan’ın ardından konuşan Vali Hüseyin Aksoy ise “ Türkiye’nin en önemli konularının başında trafik sorunu gelmektedir. Trafik kazalarında çok sayıda insanımızı kaybediyoruz. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla, içişleri bakanlığımıza bağlı birimlerimizde önemli çalışmalar gerçekleştiriliyor. Birçok alanda trafik kazalarını azaltmak amacıyla projeleri ortaya koyuyoruz.  En öncelikli olarak gerek Jandarmada gerekse emniyette trafik şube personelimizin sayısı arttırıldı. Özellikle ilimizde de jandarma ve emniyet teşkilatlarımız büyük bir gayret içerisinde trafik kazalarının önlenmesi ve bu alandaki eğitici çalışmalar hususunda büyük bir gayretle çalışmalarını sürdürüyor. Bu konuda en duyarlı olan ve geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın duyarlılıkları trafik kazalarını önleme noktasında katkı sağlayacaktır. Bugün ödül almaya hak kazanan çocuklarımızı ve onları destekleyen ailelerini kutluyorum” dedi.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7678 TL 5.7447 TL
Euro
EURO
6.3949 TL 6.3694 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA