Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.08.2019 SAAT 02:37:15
Advert
Advert
 

Avukatlar yarışacak, Kocaeli de var

Türkiye Barolar Birliği Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması’nın finali 5-6 Ekim 2019 tarihlerinde Ankara’da yapılacak. Yarışmada Kocaeli Barosu’ndan da bir avukat yer alacak
Avukatlar yarışacak, Kocaeli de var

Burçin SAĞLAM AYSU-STAJ eğitiminde çok önemli bir yeri olan Türkiye Barolar Birliği Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması’nın birinci aşaması olan bölge elemeleri 15-16 Haziran tarihlerinde, 8 bölgeden gelen takımların katılımıyla 8 farklı otelde eş zamanlı olarak Ankara’da gerçekleştirilmişti. 54 baronun katıldığı ve başarıyla tamamlanan yarışmaların bölge elemeleri sonucunda Marmara Bölgesi elemelerinde İstanbul Barosu Birinci, Kocaeli Barosu İkinci, Tekirdağ Barosu Üçüncü olmuştu.

 

BESLER ONURUNA

Bölge elemeleri yarışmaları sonunda birinci olan takımlar 5-6 Ekim 2019 tarihlerinde Ankara’da yapılacak yarışma finaline katılacaklar ve yarışma sonunda TBB Önceki Başkan Yardımcısı ve Eğitim Merkezi Kurucusu Av. Berra Besler onuruna düzenlenen Türkiye Barolar Birliği Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması’nın dereceleri belirlenecek.

 

KURALLAR YAYINDA

İkinci aşamadaki final yarışmasının olay metni, koşulları, takımların yazılı dilekçelerini TBB Eğitim Merkezine ulaştırma süreleri ve yarışma ile ilgili diğer tüm kural ve ayrıntılar Türkiye Barolar Birliği;’nin internet sitesinde yayınlandı. Adil yargılamanın olmazsa olmaz koşulu savunmayı temsil eden avukatlık mesleğinin ilk adımı olan Avukatlık Stajı ve bu sürecin önemli bir bölümünü oluşturan “kurgusal duruşma yarışması” çalışmaları, avukatların her zaman içinde olacakları duruşma usul ve adabına hazırlık bakımından da önem taşımakta.

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7285 TL 5.7056 TL
Euro
EURO
6.3568 TL 6.3314 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA