Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 26.01.2020 SAAT 21:16:16
Advert
 

O projeye yine yargı yolu göründü

CHP'nin Darıca Belediyesi meclis üyeleri, Termal Grup AŞ’nin ilçeye yapmak istediği projeyi ikinci kez yargıya götürdü. CHP'liler, "İlçemizin ve Darıca halkının hakkını savunacağız" dedi
O projeye yine yargı yolu göründü

Darıca Belediyesi'nin CHP'li meclis üyeleri, Emek Mahallesi'nde yeni projeyi hayata geçirmeye hazırlanan Termal Grup Turizm ve Otelcilik AŞ firması ile ilgili açıklama yaptı. Söz konusu projede 33, 39 ve 43 katlı bloklar olmak üzere birbiriyle bütünleşik tek bir kuleden oluşan gökdelenler, marina, 5 yıldızlı otel ve bir de alışveriş merkezinin olacağı belirtildi. CHP'li eski meclis üyeleri projenin iptali için idare mahkemesinde dava açmıştı.

 

MAHKEME DURDURMUŞTU
Kocaeli 2. İdare Mahkemesi'nde görülen davada 2018 yılı ocak ayında alınan kararla proje durdurulmuştu. Ancak projede bazı imar değişiklikleri yapılarak konu geçtiğimiz haziran ayı meclisinde yeniden gündeme geldi. CHP’li meclis üyelerinin tepkisine rağmen proje AK Partili meclis üyelerinin oyları ile meclisten geçti. Projenin meclisten geçmesi üzerine CHP’liler projenin iptali için Kocaeli İdari Mahkemesi’ne giderek dava açtılar.

 

DİĞERLERİNE NEDEN YOK!
CHP Darıca Belediyesi Meclis üyeleri davanın açılmasının ardından yaptıkları basın açıklamasında, “Mahkemenin oy birliğiyle durdurduğu projenin yeniden meclis gündemine gelerek oy çokluğu ile geçmesi sonrasında CHP grubu olarak hukuki süreci başlattık. Darıca’nın ve Darıcalıların menfaatine olmayan bu projede 33, 39 ve 43 katlı bloklardan oluşan birbiriyle bütünleşik gökdelenler, marina, 5 yıldızlı otel ve AVM olacak. Öte yandan Darıca’daki diğer vatandaşlara iylçenin deprem bölgesi olduğu söylenerek 3-5 kat dışında izin verilmiyor. CHP grubu olarak ilçemizin hakkını savunmak için gerekli çabayı göstereceğiz” şeklinde görüş belirttiler.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA