Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 09.07.2020 SAAT 01:26:20
Advert
Advert Advert
 

Açıköğretim öğrencilerine Avrupa müjdesi

Anadolu Üniversitesi Eurodesk Temas Noktası tarafından Açıköğretim Sistemi öğrencilerinin de yurt dışında bulunmasına olanak sağlayan Avrupa Dayanışma Programı ve diğer gönüllülük projeleri hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Uluslararası İlişkiler Birimi Alt Kat Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda, Avrupa’daki gönüllülük projeleri ve çalışma imkânları hakkında bilgiler verildi.
Açıköğretim öğrencilerine Avrupa müjdesi
Advert

18-30 YAŞ ARASI GİDEBİLİYOR

Toplantıda, bu tür projelerden başta Açıköğretim Fakültesi öğrencileri olmak üzere 18-30 yaş aralığında bulunan tüm gençlerin yararlanabileceği belirtildi.

 

Proje başvurularında dikkat edilmesi gereken en önemli olan noktanın motivasyon mektubu olduğunun altını çizen Anadolu Üniversitesi Eurodesk Temas Noktası Sorumlusu Nurşen Okur, öğrencilerin kabul edecek kuruma kendilerini iyi bir şekilde ifade etmeleri gerektiğinin altını çizdi. Okur, “Avrupa Gönüllü Hizmeti şimdiki adıyla Avrupa Dayanışma Programıdır (ADP). Bu program tercih ettiğiniz bir AB ülkesinde sosyal içerikli bir projede 2 hafta ve 12 ay arası süreler dâhilinde yer almanızı sağlayan bir faaliyettir. Temel düzeyde dil eğitimini de içeren Avrupa Gönüllü Hizmeti, 18-30 yaş arasındaki tüm gençlere açıktır. Önceden sadece gönüllülük üzerineydi ama şimdilerde staj ve çalışmada programları da dâhil oluyor. Kurumlar sundukları projelerde gönüllü, çalışan ve staj mı aradıklarını belirtiyorlar ve ona göre başvuru yapıyorsunuz. Başvuru yapılırken en önemli şey motivasyon mektubudur. Onu yazarken her şey açık ve net bir şekilde belirtilmelidir” şeklinde konuştu.

 

Program dâhilindeki kuruluş ve projelere  https://europa.eu/youth/volunteering/evs-organisation adresinden ulaşılabilirken portal üzerinden dahil olmak istenilen proje başlığını ve ülkeyi seçerek hazırladığı CV ve motivasyon mektubunu sorumlu kişinin e-posta adresine göndererek başvuru tamamlanabiliyor.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Eğitim haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8750 TL 6.8475 TL
Euro
EURO
7.7563 TL 7.7254 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA