Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.01.2020 SAAT 23:54:07
Advert
 

İşte Kocaelili isimlerin aldıkları oylar

İyi Parti'de tüzük kurultayı önceki gün Ankara'da gerçekleştirildi. 80 kişiden 50'ye düşürülen GİK üyeliği için Kocaeli'den aday olan 6 isimden sadece Cumali Durmuş, 383 oy alarak 22'nci sıradan GİK'e seçildi
İşte Kocaelili isimlerin aldıkları oylar

İYİ Parti’nin dördüncü olağanüstü kurultayı önceki gün çarşaf liste yöntemiyle yapıldı. 50 kişilik Genel İdare Kurulu seçimleri için kurultayda Kocaeli’den 6 isim yarıştı. 841 delegenin oy kullandığı İYİ Parti 4. Olağanüstü Tüzük Kurultayında, Cumali Durmuş kullanılan oyların 383’ü alarak listenin üst sıralarından GİK üyeliğine seçildi.

 

Zeynep ERKEK - 

 

ANAHTAR LİSTE ÇIKARILMADI

Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde "Bugün geleceğin ilk günü" sloganıyla toplanan kurultayda, mayıs ayında gerçekleştirilen tüzük kurultayındaki değişiklikle üye sayısı 80'den 50'ye düşürülen partinin en yetkili organı Genel İdare Kurulu (GİK) üyelikleri için seçim yapıldı. Partide "kurumsallaşma kurultayı" olarak nitelendirilen 4. Olağanüstü Kurultay'ın en önemli özelliği ise GİK seçiminin ilk kez, delegenin istediği isimlere oy vermesini sağlayan "çarşaf liste" ile yapılması ve Akşener'in, genellikle genel başkanların tercihini belirten "anahtar liste" çıkarmaması oldu.

 

 

KOCAELİ'DEN 6 İSİM ADAY OLDU

İYİ Parti’nin gerçekleştirdiği tüzük kurultayında 50 kişilik GİK üyeliğine seçilebilmek için adaylığını koyarak yarışan 239 kişiden 6’sı Kocaeli’den katıldı. Kocaeli’de GİK üyeliği için eski milletvekili ve İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Cumali Durmuş, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı ve İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Ruhittin Sönmez, eski MHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zekai Kahyaoğlu,  Prof. Dr. Harun Demirkaya ve İYİ Parti Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeleri Turgut Karagöz  ile Dicle Akın aday oldu. 6 isimden sadece Cumali Durmuş GİK üyesi seçildi.

 

İŞTE KOCAELİLİ İSİMLERİN ALDIKLARI OYLAR:

Cumali Durmuş: 383 oy (seçildi)

Ruhittin Sönmez: 111

Prof. Dr. Harun Demirkaya: 109

Zekai Kahyaoğlu: 106

Turgut Karagöz: 83

Dicle Akın: 61

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9530 TL 5.9293 TL
Euro
EURO
6.5585 TL 6.5324 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA