Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 09.07.2020 SAAT 01:50:56
Advert
Advert Advert
 

Kurbanlarınız LÖSEV’e

Lösemili çocukların ve ailelerin yanında olan LÖSEV, Kurban Bayramı'nda kurban bağışlarınızı bekliyor. Binlerce çocuğun yüzünü güldürmeye ne derseniz?
Kurbanlarınız LÖSEV’e
Advert

Burçin SAĞLAM AYSU - LÖSEV tarafından vekaleten kurban bağışı bedeli açıklandı. Kurulduğu günden bu yana lösemili çocukların ve ailelerin yanında olan bir vakıf LÖSEV lösemi ve kanser hastalıklarının tedavisinde kullanılan ilaçların vücut savunmasını yok ettiği bilinmekte hastalığın tedavisinde ise proteinin önemli bir rolü olduğu bir gerçek. Bundan dolayı hastaların protein ağırlıklı beslenmesi gerekiyor. LÖSEV'e yapılan vekaleten kurban bağışları, LÖSEV'e kayıtlı 40 bine yakın kanser hastası ve ailelerine ulaşıyor.

 

BAĞIŞ İÇİN 1040 TL

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın onay ve esasları doğrultusunda Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki sağlıklı et kombinalarında, din görevlileri, noter ve veteriner hekim eşliğinde kesilen kurbanlar, yıl boyunca lösemili çocuklara can oluyor ve hayata bağlıyor. Bu sene LÖSEV tarafından 1040 TL olarak belirlenen vekaleten kurban bağışları, tüm banka şubelerinden 'LÖSEV' diyerek, bankaların bağış ekranlarından, 9 ilde bulunan LÖSEV ofislerinden, www.losev.org.trinternet adresinden yapılabilir.  LÖSEV, hayırsever halkımıza vekaleten, kurban bağışı ve bayram bağışlarıyla, hayat kurtarmaya davet ediyor.

 

LÖSEV’İ TANIYALIM

LÖSEV - Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, Türkiye’nin dört bir yanındaki lösemili çocuklara ve ailelerine ücretsiz hizmet veren, kar amacı gütmeyen ve kamu yararına çalışan bir kuruluştur. Vakıf lösemili çocuklarımız ve ailelerinin sorunlarına kalıcı çözümler yaratmak için var gücüyle çalışmaktadır. LÖSEV, tamamen lösemili çocuk hastalara özel Türkiye’nin ilk ve tek Lösemili Çocuklar Hastanesi “LÖSANTE”yi kurmuştur. Hastanede lösemi tedavisinde gerekli olan hijyenik ortamlar ve iyi beslenme koşulları sağlanmış olup ücretsiz tedavi hizmetleri verilmektedir. Yoğun tedavileri nedeniyle derslerine devam edemeyen çocuklar eğitimlerinin aksamasını önlemek amacıyla “Lösemili Çocuklar Okulu açılmış, profesyonel ve gönüllü öğretmenler eşliğinde sürdürülen çalışmalarla çocukların yaşıtlarıyla aynı seviyede eğitim alabilmeleri sağlanmıştır. Çocuklarının tedavisi için Ankara’ya gelen ailelere ise “Lösemili Çocuklar Konağı”nda ücretsiz olarak konaklama imkanı sağlanmaktadır. Vakıf 2004 yılından bu yana ICCCPO – Uluslararası Çocukluk Çağı Kanseri Ebeveyn Örgütleri Konfederasyonu’nun üyesi olup, ayrıca başarılı faaliyetleri sonucunda 2007 yılında Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi tarafından “Özel Danışmanlık Statüsüne Sahip STK” unvanını almıştır. Bugün yüzlerce çalışanı, on binlerce hasta ve aileleri, milyonlarca gönüllüsü ile kocaman bir ailedir...

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8750 TL 6.8475 TL
Euro
EURO
7.7563 TL 7.7254 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA