Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 09.12.2019 SAAT 05:33:56
Advert
 

Buz Akademi sezonu tamamladı

Profesyonel eğitim anlayışı; sporu ve sporcuyu merkeze alan vizyonuyla, bireyleri buz sporları ile tanıştırmak; geleceğin buz pateni ve buz hokeyi sporcularını yetiştirmek amacıyla Gebze’de kurulan Gebze Buz Akademi birinci sezonunu geçtiğimiz günlerde başarıyla tamamladı
Buz Akademi sezonu tamamladı

 

BAŞARIYLA TAMAMLADILAR

Gebze, Yenikent Mahallesi. 2403. Sokakta 2019 yılında, spor bilimleri uzmanları, akademisyenler ve federasyon yöneticileri yönetiminde; ülkemizdeki buz sporlarının gelişimine destek olmak, genç nesillere buz sporlarını sevdirmek; buz hokeyi altyapı ve milli takım oyuncuları ile artistik buz pateni sporcuları yetiştirmek vizyonuyla hizmet vermeye başlayan Gebze Buz Akademi, birinci sezonunu mutluluk ve başarıyla kapattı. Kocaeli bölgesinin profesyonel ve akademik eğitim veren tek buz sporları kursu olan Gebze Buz Akademi, Kocaeli, Sakarya ve İstanbul’dan buz sporlarına ilgi duyan sporseverleri dönem boyunca buz ile tanıştırdı.

 

BUZ SPORLARINI SEVDİRDİLER

Her yaş grubundan çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin çoğu, buz sporlarıyla ilk defa Gebze Buz Akademi’sinde tanışırken, GBA'nın kurucularından Spor Bilimci Tayfur Özkan sezonu şu şekilde değerlendirdi; “Küçük yaş gruplarında buz sporlarını çocuklarımıza oyunla, eğlenceyle sevdirmeyi amaçladık. Öncelikli hedefimiz buz sporları sevmeleri oldu. Daha büyük yaş gruplarında akademik ve profesyonel bir yaklaşım ve antrenman programıyla kısa sürede sporcularımızda gözle görülür gelişmeler sağladık. Bu grupta sporcularımızın performansı kadar zihinsel ve duygusal durumlarını da önemsedik. Teknik becerilerle beraber sporcularımızın sosyal ve duygusal zekalarının da gelişmesini sağlamak bizim için öncelikli oldu” dedi.

 

SPORLA ETKİNLİKLERİ GERÇEKLEŞTİ

Gebze Buz Akademi, sporun yanı sıra anneler günü, babalar günü programları,  İstanbul Sea Life Akvaryum gezisi gibi birçok etkinliğe de ev sahipliği yaptı. Sporcu, aile ve eğitmen arasında doğru kurulan köprülerin genç sporcuların başarısı ve mutluluğu için temel olduğuna inanan Gebze Buz Akademi; sezon sonunda sporcuların aileleri, sporcular ve eğitmenlerin katıldıkları keyifli bir piknik organizasyonunda bir araya geldiler. Bilgi ve vizyon paylaşımlarının yapıldığı organizasyonda sporcu ailelerinin ve çocukların kaynaşmaları ile Gebze Buz Akademi sezonu mutluluk ve başarı ile kapattı.

 

YENİ SEZON İÇİN KOLLAR SIVANDI

Gebze Buz Akademi, yeni sezonu Eylül ayında açmaya hazırlanıyor. Eylül ayında duyurusunu yapacağı yeni dönemin hazırlıklarına odaklanan Akademi yönetim ve eğitim ekibi, şimdiden yeni sezonun heyecanını yaşamaya başladı.  Buz sporu sevdalıları, öğrenciler yeni dönem kayıtları için 0552 434 10 35 numaralı telefondan bilgi alabilecekler. 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Spor haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7669 TL 5.7438 TL
Euro
EURO
6.4016 TL 6.3760 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA