Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.01.2020 SAAT 22:32:57
Advert
 

Akar, o araçların peşinde

CHP PM Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Gebze Belediyesi’nin kiralık araçları kimlere tahsis ettiğini sordu
Akar, o araçların peşinde

CHP PM Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Gebze Belediyesi’nin borçlarına ve kiralamış oldukları binek araçlara dikkat çekti. 2018 yılı sonu itibari ile Gebze Belediyesi’nin borcunun 429 milyon TL olduğunu belirten Akar, AK Parti’den CHP’ye geçen belediyelerde araçlara dahi haciz işlemlerinin başladığının altını çizerek, “Gebze Belediyesi gırtlağa kadar borç içindeyken araç saltanatına devam ediyor” dedi.

 

BORÇ İÇİNDE YÜZEN BELEDİYE

Gebze Belediyesi’ne kiralamış oldukları binek araçları soran Akar, aldığı cevapta kiralık araçlardan yalnızca binek araçların sayısının 3 müdürlük için 82 olduğunu ve bunlara ödenen tutarın sadece 2018 yılı için toplam 2 milyon TL’ye yakın olduğunu söyledi. Akar, Gebze Belediyesi’nin yalnızca Destek Hizmetleri Müdürlüğünün 69 binek araç kiralamasının düşündürücü olduğunu belirterek borç içinde yüzen bir belediyenin bu saltanattan vazgeçmeyerek 35 ay da Destek Hizmetleri Müdürlüğünün bu binek araçlarına 4 milyon 110 bin TL ödemesinin israf olduğunun altını çizdi. Diğer belediyelere de aynı soruları yönelten Akar, tablonun AK Parti belediyelerinde değişeceğini düşünmediğini, AK Parti’de israfın Saraydan başlayıp en küçük belediyelere kadar sirayet eden bir gelenek haline geldiğini söylerken, onların gönül değil israf belediyeciliği yaptığı söyledi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9530 TL 5.9293 TL
Euro
EURO
6.5585 TL 6.5324 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA