Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.01.2020 SAAT 22:58:01
Advert
 

'Desteğin bu kadarını ben de beklemiyordum'

İYİ Parti’de GİK listesine 22. sıradan seçilen Cumali Durmuş, “Desteğin bu kadarını ben de beklemiyordum” dedi
'Desteğin bu kadarını ben de beklemiyordum'

KOCAELİ siyasetinin önemli isimlerinden, eski milletvekili Cumali Durmuş, İYİ Parti’de GİK listesine 22. sıradan girerken, kurultayı Demokrat Kocaeli’ne değerlendirdi. İYİ bir kurultay yaşadıklarını ifade eden Durmuş, “Keyifli, sistemli, kavganın gürültünün olmadığı, birlik ve beraberlik içerisinde bir kurultay gerçekleştirdik. Ve de çarşaf liste ile kurultayımızı gerçekleştirdiğimizden insanların şikayet etme lüksü de ortadan kalktı. Çünkü bu kurultayla GİK’i delegelerimiz belirledi. Gerçekten Türk siyasetine yön verecek bir kurultay gerçekleşti” dedi.

 

KURUMSALLAŞMA SÜRECİNDEYİZ

Siyasette başarı için liderin tabanı iyi anlaması gerektiğini kaydeden Durmuş, “Kurultayımızda liderimiz tabanımızı iyi anladığını ortaya koydu. Her partilimle birlikte çalışırım diyerek çarşaf listenin önünü açtı. İYİ Parti kurumsallaşma sürecinde olan bir parti. Bu kurultay da kurumsallaşma adına çok önemliydi. İYİ Parti’nin gücünü ve iddiasını ortaya koyan bir kurultaydı” dedi.

 

MÜCADELENİN İÇİNDEYİM

Durmuş, GİK’e seçilmesiyle ilgili ise, “Birçok arkadaşım gibi ben de aday oldum. Partililerimiz de bir tercihte bulundu. Uzun yıllardır mücadelenin içindeyim, son bir yılda ticarete ağırlık verip az da olsa siyasetten kopmuş gibi olsam da, eski ilişkilerim, eski merhabalaştıklarım bu sonuca etkili oldu. Ama desteğin bu kadarını ben de beklemiyordum. Seçilen de seçilmeyen de bizden. Amacımız ortak” diye konuştu.   

 

YILDIZ BAŞARILI

Durmuş, GİK’e seçilmesiyle birlikte yapılan “Kocaeli’nin patronu” şeklinde yorumları doğru bulmadığını ifade ederek, “Siyaset patronluk olmaz. Siyaset nezaket ve zarafetle yapılır. Siyasette insan kazanmak ve onların önünü açmak önemlidir. Emeğin hakkını vermek, emeği desteklemek önemlidir. Partimizin İl Başkanı Şanbaz Yıldız’dır. Onun da bir yönetimi var. Şanbaz Yıldız başarılı, emeği ve alın terini önemseyen bir tarz izliyor. Partiyi yerelde teşkilatlarımız yönetmelidir” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA