Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 09.12.2019 SAAT 05:40:50
Advert
 

Yetkililerden yardım bekliyorlar

Gölcük İhsaniye Merkez Mahallesinde bulunan İhsaniye Boğaziçi 3. Etap Sitesi sakinleri kot farkının göz ardı edilmesi ve kanalizasyon sisteminde yaşanan sorunlar nedeniyle her yağmur yağdığında su baskınlarıyla karşı karşıya kalıyor
Yetkililerden yardım bekliyorlar

Arif BULUT  - Gölcük İhsaniye Merkez Mahallesinde bulunan İhsaniye Boğaziçi 3. Etap Sitesi sakinleri her yağmur yağışında tedirgin oluyor. Kot farkının göz ardı edilmesi ve kanalizasyon sisteminde yaşanan sorunlar nedeniyle su baskınlarının olduğu sitede yaşayan vatandaşlar herhangi bir muhatap bulamamaktan yakınıyor.  4 apartman ve 36 daireden oluşan site sakinleri gerekli çalışmaların yapılmadan iskan verilmesinin sorumlularını arıyor. Yağmur yağışlarında büyük tedirginlik yaşadıklarını ifade eden daire sakinleri nöbet tuttuklarını söyleyerek yetkililerden yardım bekliyor.  

 

 

6 DAİRE DAHA FAZLA YAPABİLMEK İÇİN

Yaşadıkları sorunları dile getiren site sakinleri “Sitenin arka kısımda kalan 2 apartmana 6 daire daha fazla yapabilmek için kot farkı belediye tarafından göz ardı edilmiştir. Bundan dolayı kanalizasyon hattı yapılmamıştır. Site kanalizasyonu site içerisinde bulunan foseptik çukurunda birikmekte ve pompa yardımıyla kanalizasyona tahliyesi yapılıyor. Kanalizasyon hattı olmadığı için her yağmurda site içerisini ve daireleri  gibi su basıyor. Bunun yanında hizmet alınmamasına karşın İSU’ ya her fatura döneminde atık su bedeli ödüyoruz. Ayrıca rutin olarak ayda 1 kere İSU’dan araç temin edilerek foseptik çukuruna boşaltılıyor. Bununda ücreti tarafımızca karşılanıyor.

 

 

NÖBET TUTUYORLAR

Burada yaşanana manevi mağduriyet yetmezmiş gibi belediye ve müteahhittin karşılıklı çıkar ilişkilerinden kaynaklanan aylık pompa bakım ücreti arıza masrafları site sakinlerinin cebinden düzenli olarak çıkıyor. 2 yıldır bu mağduriyet ile ilgili Cumhurbaşkanlığı’na Büyükşehir Belediyesi’ne Gölcük Belediyesine ve İSU’ ya yapılan başvurular, verilen dilekçeler ile alakalı ne bir geri dönüş, nede bir çalışma başlatılmadı. Burada yaşayan vatandaşlar her yağmur yağdığında tedirgin ve ne olur ne olmaz diyerek nöbet tutuyorlar. Bütün dairelerin iskanları bu koşullarda belediye tarafından verilmiş olup daha sonrasında belediye hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi tavır sergilemiştir.

 

KARŞILIKLI ÇIKAR İLİŞKİLERİ

İlgili sitede ya belediye yetkilileri denetim yapmadan ruhsat ve iskan vermiştir veya arada karşılıklı çıkar ilişkileri sonucunda bu yerleşime izin verilmiştir. Bu sorun belediyenin hangi birimini ilgilendiriyorsa hemen müdahale ve sonuç odaklı çalışma bekliyoruz. Belediye yaptığı bu ihmalkarlığı en kısa sürede temizlemeli ilgili birimlere ve şahıslara talimat vererek gereğinin yapılmasını ve yanlışların hataların düzeltilmesini sağlamak zorundadır. Eğer bu problem bu şekilde çözüme ulaşmadan devam ederse farklı mercilere ve birimlere başvurulacağız”

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7669 TL 5.7438 TL
Euro
EURO
6.4016 TL 6.3760 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA