Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.01.2020 SAAT 23:41:37
Advert
 

Perşembeden itibaren zamlı

Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, ekmeğin perşembe gününden itibaren zamlı fiyatıyla satılacağını söyledi
Perşembeden itibaren zamlı

Zeynep ERKEK - 3 yıldır 200 gram ekmeğin 1.25 TL’den satıldığını, çoğu fırıncının personel dahil  tasarrufa gittiğini ve kredilerini ödeyemez duruma geldiğini ifade eden Sarı, "Yapılan zam yetmez ama biraz nefes alacağımızı düşünüyoruz” dedi.

 

1.25 TL’DEN 1.75 TL’YE YÜKSELDİ

Kocaeli Fırıncılar Odası, uzun süredir ekmeğe zam yapmak için çalışıyordu. Oda, fırıncılar ile birlikte gerçekleştirdiği toplantıda yeni ekmek fiyatını belirledi. Oda yönetiminin aldığı kararla birlikte 210 gram ekmeğin gramı 280 grama çıkarılacak ve fiyat 1.25 TL’den 1.75 TL’ye yükselecek.

 

PERŞEMBEDEN İTİBAREN ZAMLI

Ekmek zammının, Esnaf Odaları Birliği tarafından alınan karar doğrultusunda kesinleştiğini söyleyen Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, "Ekmek perşembe gününden itibaren yeni fiyatıyla satışa sunulacak. Zam farkı  ise sadece yüzde 5 olacak. Bu da bizim zararımızı anca kurtaracaktır. Zam konusu valilik komisyonundan alınan karar doğrultusunda hayata geçmiştir” şeklinde konuştu.

 

İNİSİYATİF BÜYÜKŞEHİRDE OLACAK

Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, Halk Ekmek uygulamasıyla ilgili olarak ise şöyle konuştu; "Halk Ekmek konusunda biz fırıncılar olarak hazırız. Büyükşehir Belediyesi gerekli çalışmaları hayata geçiriyor. Büfelerin koyulacağı yerler belli oldu. Bu yerlere konulacak büfelerin ihalesiyle ilgili inisiyatif büyükşehirde olacak"

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9530 TL 5.9293 TL
Euro
EURO
6.5585 TL 6.5324 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA