Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.01.2020 SAAT 22:33:58
Advert
 

'Antrenör projesi 10 yıldır var'

TÜFAD Kocaeli Şubesi Başkanı Remzi Demirer, KASKF Başkanı Murat Aydın’ın açıkladığı Antrenör Projesi’nin yeni olmadığını ve devam eden bir proje olduğuna dikkat çekti
'Antrenör projesi 10 yıldır var'

TÜFAD’IN GİRİŞİMLERİ SONUNDA

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı Remzi Demirer yaptığı yazılı açıklamada “Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sayın Murat Aydın’ın yapmış olduğu basın açıklamasında “Antrenör Projesi” adı altında sanki yeni bir projeymiş gibi bir projeden bahsedilmiştir. Bahsedilen bu projenin temeli 2009-2010 sezonunda Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Genel Merkezi’nin girişimleri sonucu Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde atılmış olup, futbol modülünün Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü modülleri arasında yer alması sağlanmıştır” ifadelerini kullandı.

 

ÜCRETLENDİRME AÇIKLANDI

Remzi Demirer açıklamasının devamında “Bu proje ilk olarak 2009-2010 sezonunda Antalya Bölgesinde pilot uygulama olarak gerçekleşmiştir. Proje, 2009-2010 sezonunu takip sezonlarda Türkiye genelinde hayata geçmiştir. 2017 yılında Türkiye Futbol Federasyonu, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği işbirliği ile "Halk Eğitim Futbol Kursları Spor Eğitmeni Futbol Sertifika Programı 1. Kademe (6 - 9 Yaş) ve 2. Kademe (6 - 13 yaş)" eğitimleri ülke genelinde verilmiştir. İlimizde yaklaşık 200 antrenör bu eğitime katılım sağlamıştır. Ücretlendirme konusu ise şu şekildedir; SGK ve BAĞ-KUR kaydı olanlar haftalık en fazla 10 saat, Emekliler haftalık en fazla 30 saat ve SGK ve BAĞ-KUR kaydı olmayanlar haftalık en fazla 40 saat kurs açma hakkına sahiptirler. Bu sebeple SGK ya da BAĞ-KUR kaydı olanlar haftalık 10 saat üzerinden 4 haftada ortalama 500-600 TL, emekli olanlar haftalık 30 saatten 4 haftada ortalama 1680-1800 TL ve SGK ya da BAĞ-KUR kaydı olmayanlar haftalık 40 saatten 4 haftada ortalama 2240-2400 TL ücret almaya hak kazanabilirler” ifadelerine yer verdi.

 

ON YILDIR PROJE SÜRÜYOR

Remzi Demirer son olarak “Bu bilgilere ek olarak, Milli Eğitim Müdürlüğü özel, resmi kurum/kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yapsa bile usta öğreticiler dahil bütün kursların denetimi, yalnızca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılır. MEB de bu görevi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine vermiştir. Yani bu proje yeni bir proje değil, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği’nin 2009 yılında hayata geçirdiği ve hala daha devam eden bir projedir. Kamuoyunun ve değerli antrenörlerimizin doğru bilgilendirilmesi adına bu açıklama yapılmıştır” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Spor haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9530 TL 5.9293 TL
Euro
EURO
6.5585 TL 6.5324 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA