Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.01.2020 SAAT 12:16:32
Advert
 

Zeytinoğlu TÜPRAŞ ile ilgili konuştu

TÜPRAŞ Genel Müdürlüğünün İstanbul’a taşıma kararı ile ilgili değerlendirmede bulunan KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, taşınma sürecinin maddi kayıptan çok manevi bir kayba yol açacağını söyledi
Zeytinoğlu TÜPRAŞ ile ilgili konuştu

Arif BULUT - Ülkemizin değerli şirketlerinin başında gelen ve dört rafinerisinden en büyüğü Körfez ilçemizde bulunan TÜPRAŞ yönetimi, genel müdürlüğünü İstanbul’a taşıma kararı aldığı iddia edilmişti. İddiaları doğrulayan Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, taşınma süreci ile ilgili yaptığı değerlendirmede “  Genel Müdürle konuyu görüştüm ve kendisine çok üzüldüğümüzü söyledim.  Taşınma durumu maddi kayıptan çok manevi bir kayba yol açacaktır. Taşınma kararının geri alınması için çaba sarf edeceğiz.  Bilindiği gibi Koç Holding’in tüm genel müdürlükleri İstanbul’da bu anlamda daha kolay yönetebilmek adına böyle bir karar alınmış olabilir. Eğer kararda bir geri dönüş olmazsa taşınma işlemi 2020 yılının Mart ayı sonrası gerçekleşebilir” dedi.

 

BÜYÜKŞEHİR BÜTÇESİ ÇOK FAZLA ETKİLENMEZ

Ülkemizin en büyük sanayi kuruluşu olan ve dört rafinerisinden en büyüğü Körfez ilçemizde bulunan TÜPRAŞ yönetimi, genel müdürlüğü İstanbul’a taşıma kararı almıştı. Genel müdürlüğünün İstanbul Mecidiyeköy’e taşınması ile birlikte ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin gelirlerinde büyük bir azalma olacağını iddia edilmişti. Bu konu ile de konuşan Zeytinoğlu “ Genel Müdürlüğün İstanbul’a taşınması şehrimiz için olumsuz bir durumdur. Fakat genel müdürlüğün İstanbul’a taşınması Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesini çok fazla etkilemeyecektir” dedi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9530 TL 5.9293 TL
Euro
EURO
6.5585 TL 6.5324 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA