Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.01.2020 SAAT 22:58:42
Advert
 

İzmit Meclisi bugün

İzmit Belediyesi’nin meclisi bugün. Meclis toplantısında İzmit Belediyesi’nin halk ekmeği protokolüne müdahil olup olunmayacağı ve Tüysüzler Mahallesi’nin sınırları görüşülecek
İzmit Meclisi bugün

Burçin SAĞLAM AYSU-İZMİT Belediyesi’nin ağustos ayı meclis toplantısı bugün saat 15.00’te belediye meclis salonunda gerçekleşecek. Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığında gerçekleşecek olan meclis toplantısında önemli gündem maddeleri görüşülecek. Bunlardan bir tanesi de halk ekmeği konusu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Fırıncılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası arasında ilimiz sınırları içerisindeki muhtelif satış noktalarında halk ekmek satışı yapılmak üzere bir protokol imzalanacak. Ekmek satışı ile ilgili yapılacak protokol çalışmalarında değerlendirmek üzere İzmit Belediyesi’nin bu protokole dahil olup olmayacağı, olacak ise İzmit Belediyesi Meclisi’nden alınacak kararla yer tespit komisyonunda görev alacak bir üyenin belirlenmesi meclis toplantısında görüşülecek.

 

TÜYSÜZLER GÜNDEMDE

Belediye sınırları dahilinde yer alan Kabaoğlu ve Tüysüzler mahallerini kapsayan sınır değişikliği ile ilgili olarak kuzeyinde Fatih Caddesi, güneyinde İstanbul-Ankara Otoyolu, doğusunda Prof Baki Komsuoğlu Bulvarı, batısında Örnek Sokak, Çam Sokak, Çiftçiler Sokak ve Şehit Metin Kaya Caddesi arasında kalan kısmın Tüysüzler mahallesine bağlanması teklifi görüşülecek.

 

YETKİ VERİLECEK

Belediyede görev yapan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamındaki memur personele en çok üyeye sahip yetkili sendika aracılığıyla sosyal denge tazminatı ödenmesi için toplu iş sözleşmesi yapmak üzere belediye başkanına yetki verilecek. Kocaeli ile İzmit ilçesinin kan ve kan ürünleri ihtiyacının karşılanması için İzmit Belediyesi ve Kızılay işbirliği ile düzenli olarak kan bağışı sağlayacak donörler bulunarak kan bağışçısı bankası oluşturulması teklifi mecliste görüşülecek. İzmit İlçesi Çiftçi Malları Koruma Meclisi Yönetiminin oluşturulması için 5 asil ve 5 yedek üye seçilecek.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA