Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 15.12.2019 SAAT 21:19:04
Advert
 

Bayram tedbirleri açıklandı

Kurban Bayramına sayılı günler kala, Kocaeli Valiliği vatandaşın bayramı huzur ve güven içinde geçirmesi için aldığı tedbirleri, madde madde kamuoyu ile paylaştı. Ayrıca yapılacak olan silah yol denetimleri konusunda da uyarıda bulundu
Bayram tedbirleri açıklandı

Abbas ÇAKAR - Kocaeli Valiliğinin madde madde açıkladığı önlemlerde ilk sırayı güvenlik önlemleri aldı. Buna göre İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı, sorumluluk bölgelerinde umuma açık eğlence ve istirahat yerlerinde denetime ağırlık verecek, devriye hizmetlerini artıracak, trafik kontrollerini mevcut genelgeler doğrultusunda sürdürecek. Ayrıca  Trafik akışının düzenli sağlanması için gerekli tedbirler alınacak.

 

HER 10 KM’DE BİR EKİP

 Bayram öncesi ve dönüş sırasında otoyol, D-100 ve D-130 karayollarında ekip sayıları artırılacak ve riskli noktalarda ekip bulundurulacaktır.Otoyolda bayram öncesi İstanbul-Ankara istikametinde, bayram sonrası ise Ankara-İstanbul istikametinde her 10 kilometrede bir ekip bulundurulacaktır. Hava karardıktan sonra ekip otolarının flaşörleri mutlaka açık tutulacaktır.

 

BAYRAM BOYUNCA SİLAH DENETİMİ

Her bayram olduğu gibi bu yılda güvenlik konusunda alınan tedbirlerden en önemlisi silahlı sevincin önüne geçmek amacıyla alınan tedbirler oldu.  Buna göre 6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Kanunun ilgili maddelerine istinaden,  bayram süresince silah atılmasına müsaade edilmemesi, Kanun hükümlerine aykırı hareket edenlerin takip edilerek adli ve idari tahkikat yapılması sağlanacağı duyuruldu. Ayrıca Bayram öncesi alışverişi yapanların hırsızlık, kapkaç, yankesicilik gibi yasadışı faaliyetlerle mağdur olmasını önlemek maksadıyla resmi ve sivil ekiplerinde bu tip kalabalık noktalarda görevlendirileceği belirtildi.

 

TAKVİYE EKİPLER OLACAK

 Açıklamada Altyapı konusunda alınan tedbirler ise şu şekilde sıralandı. Belediye başkanlıkları, iş yeri denetim faaliyetlerine ağırlık verecek, yangın, kanalizasyon ve su arızalarına karşı mevcut planlarını gözden geçirecek, nöbetçi ekipler takviye edilecek, olası durumlara karşı hazırlıklı olacaklardır. Halkın istek ve şikâyetlerini bildirecekleri telefon numaraları yazılı ve görsel medya aracılığı ile vatandaşlarımıza duyurulacaktır. Herhangi bir elektrik kesintisi yaşanmaması için SEDAŞ tarafından gerekli tüm tedbirler alınarak, eksiklik varsa derhal giderilmesi ve arızaya anında müdahale edilebilmesi için bağlı birimlerindeki personel sayısının takviye edilmesi sağlanacaktır. Haberleşmenin sağlıklı bir şekilde sağlanabilmesi için TELEKOM tarafından gerekli tüm tedbirler alınacaktır. İSU Genel Müdürlüğü içme suyu ve kanalizasyon hizmetlerinin aksamaması ve muhtemel arızalara müdahale için yeterli ekip görevlendirecektir.

           

BAKIM VE ONARIM YAPILMAYACAK

Yine alınan tedbirlerde, ulaşım konusunda da bir dizi tedbirler alınması kararlaştırıldı. Bu tedbirlere göre Otoyol, D-100, D-130 ve Kandıra yolunda trafiğin aksamadan yürütülmesi için Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca önlemler alınacak. Ayrıca Karayolları 14.Şube Şefliği, Tütünçiftlik Bakım İşletme Şefliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı, olumsuz hava koşullarına karşı hazırlıklı olacaklar, sorumluluk alanlarındaki yolların trafiğe açık tutulması için gerekli çalışmaları yapacak, acil müdahale ekipleri oluşturulacak ve eksik olan işaret ve yönlendirme levhaları bayram öncesi tamamlanmasını sağlayacaklar. 10.08.2019 - 14.08.2019 tarihleri arasında, acil durumlar haricinde  yol yapım, bakım onarım ve kazı çalışması yapılmayacak ve yollar sürekli ulaşıma açık tutulacak

 

HİZMETLER KESİNTİSİZ YÜRÜTÜLECEK

Valilik tarafından il müdürleri ve belediye yetkilileri tarafından yapılan toplantıda, sağlık konusunda da bir dizi önlem alındı. Buna göre; İl Sağlık Müdürlüğü acil servis hizmetlerine önem vermek suretiyle, nöbet hizmetlerinin aksamaması için gerekli tedbirleri alacak ve Hastane ile diğer sağlık birimlerinde hizmetlerin kesintisiz yürütülmesi için personel planlaması yapacak.

 

SOKAKLARDA KURBAN  KESİLMEYECEK

Sokaklarda gelişi güzel kurban kesimlerinin yapılmaması için  tebrileri  arasında bu konuyada yer veren Kocaeli Valiliği, Belediyelerce kurban kesim yerleri oluşturulacak, kesim yerleri dışında yapılabilecek kurban kesimleri nedeniyle görüntü kirliliğine meydan verilmemesi için gerekli ilave tedbirler her birim tarafından ayrıca alınacak vatandaşlarımız bu konuda görsel ve yazılı medya aracılığı ile bilgilendirilecektir.

 

İŞ YERLERİ DENETLENECEK

Valiliğin 5 ana başlık altında topladığı ve kamuoyuna duyurduğu son alınan tedbir ise denetimler oldu. Bayram boyunca Kocaelinde faaliyet gösteren lokanta, pastahane, fırın gibi gıda maddeleri üreten işyerleri Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve belediye zabıta ekiplerince etkin bir şekilde denetleneceği duyuruldu.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7917 TL 5.7685 TL
Euro
EURO
6.4716 TL 6.4458 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA