Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 04.07.2020 SAAT 05:28:04
Advert
Advert Advert
 

İşte o tweetler...

AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Twitter’da TÜPRAŞ'ın taşınması meselesi üzerine bir söz savaşına girdiler
İşte o tweetler...
Advert

İki vekil TÜPRAŞ’ın İstanbul’u taşınma gündemini Twitter’da tartıştı. İşte o tweetler…
Konuyla ilgili ilk tweet Yılmaz’dan geldi. Yılmaz paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “İstanbul’u İmamoğlu ve CHP değil de KOÇ Holding mi yönetecek? Anlaşılıyor ki İstanbul Büyükşehire kaynak bulma telaşı var. Bu çirkin al gülüm, ver gülüm ilişkisinde Kocaeli’nin kaynaklarını da arada hülleyle İstanbul’a aktaracaklar.”

 

Akar, Yılmaz’ın bu tweetine şöyle cevap verdi:
“1- Konudan pek haberdar değilsin galiba

2- Büyükşehir payı içersine (%5) rafineriden alınan vergiler dahil edilmiyor

4- Bugün Kocaeli TV’ye verdiğim röportajı izlersen konu hakkında ne düşündüğümü anlarsın”


Yılmaz:
“Değerli Vekil dostum Haydar Akar,röportajında tepki gösterdiysen tebrik ederim. Olması gereken bu. Bu meselede şu soruya da cevap beklerim:

14 yıldır Tüpraş’ı işleten ve Ak Parti döneminde merkezini İstanbul’a taşımak aklına bile gelmeyen Koç Holding, iki müdürünü CHP’li İstanbul belediyesine gönderdikten sonra neden böyle bir karar alıyor?”


Akar:

“Neden taşındığını bilmiyorum ancak yıllardır bu taşınma meselesi konuşulur. Ayrıca Tüpraş’ta çalışan beyaz yakaların çoğunluğunun İstanbul’dan gelip gittiklerini biliyoruz. Ayrıca CHP’nin İstanbul büyükşehir bld. Aldığı için taşındığını düşünüyorsan hemen bir kanun teklifi hazırla “şirketler üretim yaptıkları merkezlerde vergi öderler” diye ilk imzayı ben atarım.”


Yılmaz:

“İsabet olur. Buna en çok Kocaeli’nin ihtiyacı var. Özellikle Gebze bölgemizin” Karşılıklı cevaplaşmaların ardından söz düellosu Yılmaz’ın bu sözleri ile sona erdi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA