Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 15.12.2019 SAAT 21:19:51
Advert
 

'Halk ekmeğin acısını çıkarıyorlar'

CHP’li Engin Taşdemir, ekmek fiyatlarına yapılan zamla ilgili konuştu. Taşdemir, “Halk ekmek konusunu hala oyalıyorlar. Halk ekmeği hayata geçirmeden önce acısını milletten zam yaparak çıkarıyorlar. Olan yine gariban vatandaşa oluyor” dedi
'Halk ekmeğin acısını çıkarıyorlar'

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, ekmek zamlarıyla ilgili konuştu. 1.25 lira olan ekmeğin 1.75 liraya satılmasının doğru olmadığını ifade eden Taşdemir, Kocaeli’nin Türkiye’deki en pahalı ekmeği yiyeceğini söyledi. Taşdemir açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Son yapılan zamla birlikte tekli ekmek 1 lira 75 kuruş oldu. Bu rakam Türkiye’nin en yüksek rakamıdır. Vatandaşa ekmeği 1 lira 75 kuruştan satmanın akıl alır yanı yoktur. Bu zam Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bir türlü hayata geçiremediği halk ekmeğin acısını çıkarmaktır.

 

BİR AYDIR SES YOK

Biz 6 ay önce halk ekmek kurulmasıyla ilgili önerge verdik. Ancak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ndeki ‘ben yaptım oldu’ zihniyeti önergemizi dikkate almadı. Daha sonra CHP’li İzmit Belediyesi bu konuda adım atınca alelacele halk ekmek işine girmeye kalktılar. Onu da halen beceremediler. Halk ekmek konusu son olarak geçtiğimiz ay meclise geldi, başkana protokol yapılması için yetki verdik. CHP Grubu olarak ayrıntılara takılmadık ve bu işin bir an önce hayata geçmesi için kararı destekledik. Başkan yetkiyi alalı bir ay oldu fakat hala net bir adım atılmadı. Protokol yapılmadı.

 

HALK EKMEK DE ZAMLI OLACAK MI?

Protokol yapmak için ne bekliyorlar? Ekmek 1 lira 25 kuruşa satılırken halk ekmeğin 1 lira civarında olacağı konuşuluyordu. Şimdi zam yapıldı. Bu zam halk ekmek fiyatlarına da yansıyacak mı? Vatandaş halk ekmeği ne kadara alacak? Hali hazırda ekonomik sıkıntılarla cebelleşen, her geçen gün artan enflasyonla bütçesi eriyen gariban vatandaş son ekmek zammıyla birlikte ekmek alamayacak duruma geldi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi halk ekmek projesini amasız, ivedilikle hayata geçirmelidir. CHP Grubu’nun başından beri istediği, sosyal belediyeciliğin en önemli faaliyetlerinden olan halk ekmeğin bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da takipçisi olacağız.”

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7917 TL 5.7685 TL
Euro
EURO
6.4716 TL 6.4458 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA