Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 14.12.2019 SAAT 16:06:54
Advert
 

TÜPRAŞ kararını gözden geçirmeli

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü haftalık olağan basın toplantısında TÜPRAŞ’ın genel müdürlüğünü İstanbul’a taşıma kararını değerlendirerek, “Bu yanlış karardan döneceklerini umut ediyoruz. Kocaeli’de kazanan Kocaeli’ye verecek” dedi
TÜPRAŞ kararını gözden geçirmeli

Boran KAYALAR-MHP İl Başkanı Aydın Ünlü haftalık olağan basın toplantısında kent ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Ünlü basın açıklamasında sözlerine TÜPRAŞ’ın genel müdürlüğünü İstanbul’a taşıma kararını değerlendirerek başladı. Ünlü basın açıklamasında, “Türkiye’nin üretim lokomotifi olan bu şehirde müşterek dertlerin tarafı olmak bizim asli görevimizdir. Seçimler sona erdi, milletin dediği oldu” dedi.

 

RAHATSIZLIK OLUŞMUŞTUR

Ünlü sözlerinin devamında, “İstanbul’un seçilmiş belediye başkanı kaynak arayışı doğrultusunda TÜPRAŞ’ın vergi gelirlerinin İstanbul’a aktarılması için ağababalarının da desteğiyle kentimizin gelirlerine göz dikmiştir. Bu Kocaeli kamuoyunda rahatsızlık oluşturmuştur. Bu kararın zamanlamasının farkındayız. Meseleye siyasi bir tarafla bakmıyoruz. Mesele Kocaeli’nin ortak aklıyla ele alınmalıdır. Kocaeli adına, hizmet adına duruşumuz bellidir. TÜPRAŞ kararını yeniden gözden geçirilmelidir. Bu yanlış karardan döneceklerini umut ediyoruz. Kocaeli’de kazanan Kocaeli’ye verecek” ifadelerini kullandı.

 

ET İLE TIRNAK

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı ile konuyu değerlendirdiklerini ifade eden MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Her şeye rağmen dünyanın tanıdığı Koç ailesinin böyle bir hataya düşmeyeceği kanaatindeyim. TÜPRAŞ’la Kocaeli etle tırnak gibidir. Herkesin hayali TÜPRAŞ’lı olmaktı bir dönem. Biz TÜPRAŞ’ı patlayacağını bile bile sevdik. Buna kesinlikle müsaade edilmeyecektir. TÜPRAŞ burada kazandığını bu kentin insanlarına verecektir” değerlendirmesinde bulundu.

 

HALK EKMEK SIKINTIYI ÇÖZER

Ekmeğe gelen zam hakkında da değerlendirmelerde bulunan MHP İl Başkanı Aydı Ünlü basın açıklamasındaki sözlerini, “Ekmek zammı Kocaeli’nin gündeminde olan bir konuydu. Durumu sıkıntılı olan vatandaşlar halk ekmeği kullandığında bir problem olacağı kanaatinde değilim. Halk ekmek projesi bu sıkıntıyı çözecektir” ifadeleriyle sonlandırdı.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7917 TL 5.7685 TL
Euro
EURO
6.4716 TL 6.4458 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA