Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.01.2020 SAAT 23:36:18
Advert
 

Şehrimizin huzuru bozulacak

Şehrimizin huzuru bozulacak
Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube başkanı İdris ERSOY, İzmit belediyesi CHP’li meclis üyesi Hakan Tanta’nın bugün yapılan meclis toplantısında İzmit belediyesi Zabıta Müdürlüğü zabıta Personeli olarak çalışan ve hiç bir kanuni gerekçe gösterilmeden, temizlik işlerine gönderilen 2 üyemiz için , “Adam bir ay işe gelmemiş. Onu mu savunacağız? Ben açık söylüyorum. Başkan Fatma Kaplan Hürriyet bu konuda hatalı. İşten atması gerekirdi. İşe gelmeyen adama kim maaş verir? En başta atılmalıydılar” sözleri için bir açıklama yaptı.
 
 Ersoy; “Acımasız ve mesnetsizce söylenen bu sözleri  esefle kınıyoruz. 4857 sayılı iş kanununun 22 maddesi gereği kanuni hakkını kullanan ve ifade edildiği gibi bekçi olarak değil işçi olarak görevlendirilen ancak temizlik işlerine gitmeyip, Zabıta Müdürlüğünde işlerine giden üyelerimiz için, asılsız kamuoyunu yanıltıcı ifadelerle sanki işlerine gitmiyor algısını oluşturmak, tam anlamıyla vicdansızlıktır, kanun tanımamazlıktır. Bu sözde CHP’li Meclis üyesi eğer CHP grubu adına  söylüyorsa bu daha vahim bir durumdur. CHP’li Meclis üyesinin  bu anlayışının  vücut bulması, İzmit Belediyesi ve şehrimizde var olan iş barışının ve huzurun bozulması ile sonuçlanacaktır.” dedi.    
Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA