Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 19.01.2020 SAAT 13:25:14
Advert
 

'AK Parti kadroları çıkmazı seçti'

İzmit Belediyesini değerlendiren SP İzmit İlçe Başkanı Samet Gürsoy, “AK Parti kadroları uzlaşma yerine çıkmazı, faydaya engel olmayı tercih etmişlerdir” dedi
'AK Parti kadroları çıkmazı seçti'

Boran KAYALAR - Yazılı bir basın açıklaması yayınlayan Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Samet Gürsoy, son yapılan İzmit Belediye Meclisini değerlendirdi. Cumhur İttifakı’nın meclis üyelerinin son meclisteki tavrıyla İzmit’e yapılacak hizmetlere engel olduğunu ifade etti.

 

RANTA, KAYIRMAYA ENGEL OLUN

AK Parti’nin uzlaşma kültüründen çok uzak olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Samet Gürsoy, “İzmit Belediyesi Meclis Toplantısında halkın tercih ettiği belediye başkanının ve ekibinin halk için yapmak istediği çalışmalarının geciktirilmesi amacını taşıyan bir süreç izledik. Bugün İzmit halkı Başkanlıkta CHP’ye, mecliste de Ak Partili kadrolara yetki vermiştir. Bu netice halka faydalı olunması için önemli bir aritmetiktir. Halka faydalı olunacak işlerde birlikte hareket etmeyi sağlarken zararda, rantta, kayırmada birbirlerine engel olunacak bir dağılımdır” dedi.

 

‘KAYBETMENİN HIRSI’

“İzmit halkı kendi açısından faydalı bir tercih yapmış ve kendisine hizmet üretilmesinin yolunu açmak istemiştir” diyen Başkan Gürsoy, “Ancak son meclis toplantısında da görülmüştür ki Ak Parti hizmet üretmenin yerine, tamamen kaybetmenin hırsıyla yolları tıkama ve netice aldırmama yolunu tercih etmiştir. Seçilmişlerin asli görevi kendi hırs ve çıkarlarını tatmin etmek değil milletin faydasına olacak işlere imza atmaktır. Ne yazık ki Ak Parti kadroları uzlaşma yerine çıkmazı faydaya engel olmayı tercih etmişlerdir” diye konuştu. 

 

FAYDA ÜRETİN DİYE SİZİ SEÇTİLER

Gürsoy, sözlerini şöyle sürdürdü: “17 yıldır iş başında olan iktidar, bu milletin önüne engel olmuştur. Ekonomik kalkınmanın, istihdamın, sanayinin, kardeşliğin, birlikteliğin önünde sürekli engel olmuşlardır. Ne yazık ki bu hastalıklı anlayışı, şimdi de İzmit’te devreye almışlardır. Gözüken odur ki İzmit’in önüne de engel olmaktan geri durmayacaklardır. İzmit insanı, sizi İzmit meclisine kendi hırsınızın emellerine hizmet edin diye değil, İzmit’e fayda üretin diye seçti. Saadet Partisi olarak tekrar hatırlatıyoruz” 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8758 TL 5.8523 TL
Euro
EURO
6.5387 TL 6.5126 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA