Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 15.12.2019 SAAT 21:19:38
Advert
 

Zabıt katipliği için metinler yayınlandı

20 Ağustos Salı ve devam eden günlerde yapılacak olan sözleşmeli zabıt kâtipliği uygulama sınavı için metinler yayınlandı
Zabıt katipliği için metinler yayınlandı

Burçin SAĞLAM AYSU- Kocaeli Adliyesi’ne alınacak olan sözleşmeli zabıt katipliği uygulama sınavı için adayların yazacağı metinler belli oldu. Kocaeli Adliyesi’nin http://www.kocaeli.adalet.gov.tr/ adresli internet sayfasında yapılan paylaşımda sınav metinlerine dair bilgiler yer aldı. 20 Ağustos 2019 Salı ve devam eden günlerde yapılacak olan sözleşmeli zabıt kâtipliği uygulama sınavına girecek adaylara başarılar dileriz.

 

SÖZLEŞMELİ ZABIT KÂTİPLİĞİ UYGULAMA SINAVI

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin Özel Şartlar başlıklı  6 ncı maddesinin 6/c bendinde “Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak, (bu bende göre yapılacak uygulamalı sınavda başarılı sayılabilmek için; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir) hükmü yer almaktadır. Söz konusu Yönetmelik hükmü gereğince 20 Ağustos 2019 Salı ve devam eden günlerde yapılacak olan sözleşmeli zabıt kâtipliği uygulama sınavında adaylara yazdırılacak metinler Kocaeli Adliyesi’nin internet sayfasında yayınlandı.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7917 TL 5.7685 TL
Euro
EURO
6.4716 TL 6.4458 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA