Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 19.01.2020 SAAT 14:55:42
Advert
 

'Haklar devletin mülkiyetindedir'

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kaz Dağları'na, Kanadalı Alamus Gold firması tarafından kurulacağgı belirtilen altın madeni ile ilgili açıklama yaptı. Şirketin Kaz Dağları'ndaki 3 milyon ons altın bulunduğunu, değerinin 4 milyar dolar, yani 22 milyar 640 milyon lira olduğunu söylüyor. Fakat yatırım miktarı ise sadece 100 milyon dolar. Burada çalışacakların maaşları ise Türk Lirası üzerinden ödenecek” dedi.
'Haklar devletin mülkiyetindedir'

Devlet olma ciddiyetinin giderek kaybedildiğini belirten Milletvekili Tarhan, "Altın aramak isteyen şirket, Kanada'da maden hakları devletin mülkiyetindedir. Orada bir Türk şirketinin maden aramak içim bırakın ağaç kesmeyi işletme kurduğunu bile göremezsiniz. Türkiye'nin akciğerlerinin altın için katledilmesinde sadece Kanadalı Alamus Gold firması yok. Yerli ortak, Doğu Biga Madencilik de bu doğa katliamına ortak olmuş" diye konuştu.

 

YANLIŞTAN DÖNÜLMELİ

"Ortak akılla bu yanlıştan dönülmeli" diyen Tarhan, sözlerini şöyle tamamladı: "Doğaya karşı yapılan yanlışların mutlaka geri dönüşleri oluyor. Dere yatağına yapılan TOKİ'lerden, yanlış imar yapılarından, denizlerdeki kıyı şeritlerinin doldurulmasından sonra yaşanan felaketleri görüyoruz. Bugün sadece orman alanını değil milyonlarca canlının yaşam alanını yok edenler bilmelidir ki doğa mutlaka intikamını alacaktır. Buna sebep olunmadan yanlıştan vazgeçilmelidir."

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8758 TL 5.8523 TL
Euro
EURO
6.5387 TL 6.5126 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA