Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 15.12.2019 SAAT 22:12:38
Advert
 

Mesut Çetinkaya o iddialara cevap verdi

Karamürsel Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Çetinkaya, yalan ve yanlış bilgilerle kurumu karalamaya çalışanlara cevap verdi
 Mesut Çetinkaya o iddialara cevap verdi

Çetinkaya, açıklamasında şunları söyledi: "İlimizde yayın yapan bir yerel gazetede çıkan, yalan ve yanlış bilgilerle donatılan haber gerçeği yansıtmamakla birlikte tamamen hayal ürünüdür. Başkanımız Sayın İsmail Yıldırım’ın sahip çıktığı, bir dönem belediyemiz bünyesinde görev yapan ancak seçim döneminde ekmek yediği kuruma ihanet eden kişinin ağzıyla yapılmış haberi Karamürsel halkı gibi bizler de hayretle karşıladık ve gerçekleri kamuoyu ile paylaşmak istedik. 

 

YALAN 1
Haberde belirtildiği gibi Kar-Bel, seçimden sonra kurulmuş bir şirket değildir. Kar-Bel, 2018 yılında çıkarılan 696 sayılı kanun hükmünde kararname gereği kurmak zorunda kaldığımız bir şirkettir. Halk arasında ‘taşeron yasası’ olarak bilinen bu KHK ile taşeron işçileri kadroya alabilmek amacıyla kurduğumuz Kar-Bel, aynı zamanda Karamürsel Belediyesi’nin ilk yan şirketidir. Bu tarihe kadar belediyemizin bir yan şirketi yoktu.

 

YALAN 2
Haberde belirtildiği gibi eski meclis üyelerimizden Recep Özbakır, Kar-Bel’in müdürü değildir çünkü Kar-Bel’in ‘müdür’ kadrosu yoktur. Öte yandan eski meclis üyelerimizden Sadık Çetin’in de şirkete danışman olarak alındığı haberi tamamen yalandır. Kar-Bel’in yönetim kurulu başkanlığını, belediye başkanımız Sayın İsmail Yıldırım yürütmektedir, 5 kişilik yönetim kurulunun eksik olan 2 üyeliğine Recep Özbakır ve Sadık Çetin getirilmiştir, gerçek bu şekildedir.

 

YALAN 3
Karamürsel Belediyesi’nin, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğiyle ilçemize kazandırdığı en büyük yatırımlardan biri olan, 7’den 70’e bütün Karamürselliler’in yararlandığı Karamürsel Yüzme Havuzu ile ilgili haberler de tamamen yalandan ibarettir. ‘Havuzda hizmetliden çok üst düzey kişiler çalışıyor’ ifadesini Karamürselliler olarak şaşkınlıkla ve hayretle karşılamış bulunmaktayız. Bu söylemler, bu büyük yatırımı çekemeyenlerin ürettiği masallardan ibarettir.

 

SADECE 1 YÖNETİCİ
6 bin 200 metrekarelik kapalı, 12 bin metrekarelik açık alanı bulunan ve günün 15 saati açık olan Karamürsel Yüzme Havuzu’nda toplamda 18 kişi görev yapmaktadır. Bunların 5’i temizlik görevlisi, 5 eğitmen, 2’si cankurtaran, 2’si güvenlik görevlisi, 2’si resepsiyon görevlisi, 1’i kantin görevlisi ve 1’i de yöneticidir. Ayda binlerce kişiye hizmet veren havuz dışında fitness’tan kick boks’a, taekvondo’dan pilatese her türlü spor imkanın bulunduğu tesisimizde görüldüğü gibi sadece 1 yönetici vardır, takdir edersiniz ki bu da olmak zorundadır.

 

ÇALIŞMAYA DEVAM
Karamürsel Belediyesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ilçe halkımızın huzuru ve mutluluğu için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Bu tür yalan ve yanlış söylemlerle kurumumuzu karalamaya, yıpratmaya çalışanlara en güzel cevabı yine halkımızın vereceğini biliyor, gönül rahatlığıyla çalışmalarımıza devam edeceğimizi bildiriyoruz."

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7917 TL 5.7685 TL
Euro
EURO
6.4716 TL 6.4458 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA