Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 16.12.2019 SAAT 11:34:55
Advert
 

Hürriyet’e “Hitler” benzetmesi

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, “çalışmadıkları” iddiasıyla maaşlarını alamayan 2 İzmit Belediyesi işçisine hukuksuzluk yapıldığını ifade ederek, “Böylesi bir uygulama Hitler'in Almanya’sında bile olmamıştır” dedi
Hürriyet’e “Hitler” benzetmesi

İZMİT Belediyesi’nde Zabıta Müdürlüğü’nden Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne gönderilen ve gönderildikleri yerde çalışmadıkları iddiasıyla maaşlarını alamayan işçilerle ilgili konuşan Ersoy, “Bu işçiler çalışmadıysa, iş kanununda açıkça yazan ‘İşçi 3 gün üst üste işe gitmediği  takdirde iş akitleri sona erdirilir’ ibaresi uygulanmadı?” diye sordu.

 

YATAĞA AÇ GİRİYORLAR

BELEDİYE Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i sert sözlerle eleştiren Ersoy, “Her fırsatta ben de bir işçi çocuğuyum, ben de birçok geceler yatağa aç girdim, açlığın, yokluğun ne olduğunu bilirim diyenler, yaptıkları bu uygulama ile mübarek Kurban Bayramı öncesi bu 2 üyemizin çoluk çocuklarının yatağı aç girmelerine vesile olmuştur” dedi.

 

PSİKOLOJİK BASKI

ERSOY, “Böylesi bir uygulama Hitler’in Almanya’sında, Pol Pot’un Kamboçya’sında bile olmamıştır” derken, “İşçilerimizin üzerindeki anlaşılmaz psikolojik baskıyı kaldırın, işçiler çalışmıyor söyleminden vazgeçin, artık normalleşin, işçilerin ve bizlerin beklediği iş barışı ve huzurunun daim olduğu bir çalışma ortamıdır” diye konuştu. 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7917 TL 5.7685 TL
Euro
EURO
6.4716 TL 6.4458 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA